Україна і світ

Зеленський вирішив створити експертну групу для оцінки результатів судової реформи

В Адміністрації президента заявляють про низький рівень довіри до судової системи в Україні

Джерело: 112.ua

Зеленський вирішив створити експертну групу для оцінки результатів судової реформи

Президент України Володимир Зеленський вирішив створити експертну групу для оцінки результатів проведеної судової реформи. Про це йдеться у заяві заступника глави адміністрації президента Руслана Рябошапки, опублікованій на сайті глави держави. 

“Ми занепокоєні ситуацією, що складається останнім часом у зв’язку з проголошенням різними судовими інстанціями (зокрема “реформованими”) судових рішень, що, на думку юристів, не ґрунтуються на вимогах Конституції України та закону”, – заявив Рябошапка.

Він зазначив, що ухвалення таких рішень продовжує руйнувати довіру до судової системи, яка, за словами Рябошапки, і так не є високою.

В АП вважають, що наявність  низки подібних судових рішень є очевидним свідченням провалу судової реформи, “яка відбувалася під контролем Адміністрації колишнього президента України”.

“У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення створити експертну групу для оцінки результатів проведеної “судової реформи” та підготовки законодавчих і практичних кроків для невідкладного вирішення проблем функціонування судової гілки влади”, – розповів Рябошапка.

Крім того, як і все українське суспільство, в Адміністрації президента очікують швидкої та принципової реакції Вищої ради правосуддя на такі рішення.

Нагадаємо, судова реформа була ініційована в 2014 році. В її ході було створено новий Верховний суд, Вищий антикорупційний суд і Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua