Україна і світ

Зеленський: Виконання Росією рішення трибуналу стане сигналом про готовність до припинення конфлікту

Цим кроком Росія зможе розблокувати переговори, впевнений Зеленський

Джерело: 112.ua

Зеленський: Виконання Росією рішення трибуналу стане сигналом про готовність до припинення конфлікту

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що виконання РФ рішення Міжнародного морського трибуналу щодо звільнення українських військовополонених моряків продемонструє готовність Кремля до припинення конфлікту з Україною. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною. Таким чином Росія може зробити крок до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб”, – заявив він.

“Подивимося, який шлях оберуть у Кремлі”, – підсумував Зеленський.

Міжнародний морський трибунал сьогодні, 25 травня, зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі і забезпечити їх повернення в Україну. Україна розраховує на якнайшвидше виконання Росією рішення. Росія зобов’язується виконати рішення до 25 червня 2019 року.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”. Крім того, трьох поранених при обстрілі росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім українським полоненим морякам звинувачення в незаконному перетинанні кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua