Україна і світ

Зеленський відвідає Ізраїль для вшанування пам’яті жертв Голокосту під час 75-ї річниці визволення Освенцима, – Times of Israel

Президент України нагадав, що кожен четвертий з євреїв, загиблих під час Голокосту, був українцем
На цьому тижні, 22-23 січня президент України Володимир Зеленський відвідає Ізраїль, щоб бути присутнім на церемонії, присвяченій 75-й річниці визволення Освенцима. Про це він заявив в інтерв’ю The Times of Israel.

“Найважливіше для кожної країни вшанувати пам’ять жертв Голокосту. Дуже важливо тут бути, незалежно від того, чи будемо ми (лідери країн – ред.) виступати з промовою чи ні. Особисто для мене не має значення, чи дали мені слово. Але так багато людей, які загинули в цій трагедії (Голокосту – ред.), були українськими євреями – починаючи з Бабиного Яру, де були страчені 150 тис. українських євреїв”, – заявив Зеленський.

Він нагадав, що за статистикою, кожен четвертий з євреїв, загиблих під час Голокосту, був українцем. Тому, наголосив Зеленський, для українців дуже важливо вшанувати пам’ять жертв цієї трагедії.

“Тому я думаю, що було б справедливо, щоб президент України виступив з промовою. Я знаю, що у ізраїльської сторони інший формат; нас не запросили виступати з промовою. Але в будь-якому випадку я буду присутнім на цій церемонії”, – зазначив глава української держави.

Світовий форум пам’яті жертв Голокосту відбудеться 22-23 січня в Єрусалимі. Захід буде присвячений 75-й річниці звільнення нацистського концтабору Освенцим.

Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда відмовився їхати в Єрусалим на Всесвітній форум пам’яті Голокосту, оскільки йому не дали права виступити з промовою.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close