Україна і світ

Зеленський: В Україні зараз найнижчий рівень антисемітизму в Європі

Президент України визнав факт існування націоналістично настроєних радикалів в Україні, але зазначив, що їхній відсоток дуже маленький
Президент України Володимир Зеленський вважає, що в Україні наразі найнижчий рівень антисемітизму серед країн Європи. Про це він заявив в інтерв’ю The Times of Israel.

“Звичайно, в Україні, як і скрізь у світі, зараз, як і в минулому, є відсоток людей, для яких не існує нікого, крім своєї нації. Те ж саме відбувалося під час Другої світової війни і під час окупації фашистською Німеччиною України. Таке ж складне ставлення було продемонстровано єврейського народу в радянський час. Ми все це знаємо. Але зараз ми також прекрасно знаємо, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму”, – заявив Зеленський.

Як підкріплення своєї аргументації український президент нагадав дані опитування Pew Research Center в 2018 році, згідно з яким Україна була віднесена до категорії країн Європи з самим низьким рівнем антисемітизму.

Крім того, Зеленський нагадав, що під час Другої світової війни, у Франції, Польщі, Німеччини, Білорусії, Україні були люди, що рятували євреїв від нацистів. При цьому він також визнав той факт, що в ті часи були ті, хто співпрацював з нацистами.

Нагадаємо, в січні повідомлялося, що в міністерстві закордонних справ Ізраїлю засудили прославлення осіб, відповідальних за вбивство євреїв, і антисемітських ідеологів в Україні.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close