Україна і світ

Зеленський розкрив подробиці реалізації проектів “Бабин Яр” і “Маленький Єрусалим”

Будівництво двох історико-меморіальних комплексів почнеться цього року
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що цього року почнеться будівництво меморіальних комплексів “Бабин Яр” у Києві та “Маленького Єрусалиму” в Умані. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю The Times of Israel.

“По-перше, ми вшановуємо пам’ять жертв Голокосту. По-друге, цього року ми починаємо будівництво меморіалу в Бабиному Яру. По-третє, у нас є проект в Умані, куди, як ви знаєте, багато євреїв з усього світу приїжджають, щоб вшанувати пам’ять відомих євреїв. В місті ми починаємо будувати “Маленький Єрусалим”, – поінформував Зеленський.

Проект “Маленький Єрусалим” в Умані передбачає будівництво історичного музею, парку, реконструкцію синагоги. За словами Зеленського, це буде “справжнє маленьке містечко”.

Що стосується меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, Зеленський каже, що це масштабний проект, який включає історичний музей, де буде розказана вся історія про 150 тис. євреїв, страчених у Бабиному Яру. Крім того, президент зазначив, що в меморіалі буде відведено окреме місце понад 2500 українців, які були визнані ізраїльським Національним інститутом пам’яті жертв Катастрофи  і героїзму “Яд ва-Шем” праведниками народів світу.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close