Україна і світ

Зеленський: Росія повинна засвідчити свою готовність повернутися до G8

Зеленський: Росія повинна засвідчити свою готовність повернутися до G8

Президент України Володимир Зеленський відзначив, що Кремль повинен довести світовій спільноті свою готовність “зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії”. Він наголосив, що саме повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення політв’язнів і українських моряків буде серйозним сигналом про готовність Росії повернутися до G8.

На своїй сторінці у Facebook український президент також зазначив, що з того часу, як було тимчасово припинене членство Росії у G8 нічого не змінилося у питаннях окупації Криму та тривалої війни на Донбасі.

Зеленський також висловив подяку усім країнам, які засвідчують послідовну та тверду підтримку Україну у відстоюванні її територіальної цілісності та суверенітету.

Як та чому G8 стала G7?”Велика сімка” (Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція та Японія) сформувалася у 1976 році. На форумах лідерів країн G7 (за участю представників Європейської комісії) обговорювали та узгоджували позиції щодо актуальних міжнародних проблем.

Після руйнування СРСР Росію з 1991 року допустили до зустрічей “Великої сімки” на умовах слухача, і так тривало до 1997 року (у цей період групу називали “G7 1”). З 1997 і до 2014 група працювала як G8 (“Велика вісімка”).

У 2014 через військову агресію Росії щодо України держави “Великої вісімки” в Сочі, скасували саміт, запланований на червень 2014 року.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
22.08.2019