Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський просить Раду відкласти розгляд законопроекту про КСУ – причина

Президент України Володимир Зеленський попросив парламент відкласти розгляд законопроекту про перезапуск Конституційного суду.

Президент просить дочекатися висновків Венеціанської комісії.

– Глава держави звернувся з проханням до парламенту не розглядати цей законопроект до того моменту, як отримаємо висновки Венеціанської комісії, – заявили в Офісі президента.

Висновки Венеціанської комісії очікуються наприкінці цього тижня.

Рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд резюмує, що законодавець не дотримувався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права, а, отже, ст. 366-1 (Декларування недостовірної інформації) КК України суперечить ч. 1 ст. 8 Основного закону України.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський ініціював екстренне засідання РНБО, на якому було ухвалено скликати засідання Кабміну. Уряд у свою чергу ухвалив розпорядження, яким зобов’язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки.

У Верховній Раді 27 листопада зареєстрували президентський законопроект №4434 про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації.

30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-09 19:28:14