Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський про переговори щодо членства в ЄС

Фото: Офіс президента

Україна не очікує від ЄС жодних подарунків, проте, якщо у грудні не буде позитивного рішення про початок перегорів щодо членства, це може негативно вплинути й на інші, наприклад, про надання Києву військової чи фінансової допомоги.

Про це заявив президент Володимир Зеленського на спільній пресконференції з главою Євроради Шарлем Мішелем та президентом Молдови Маєю Санду.

– Жодних подарунків ми не очікуємо. Проте я хотів би звернути увагу, що ми країна у війні, і для нас рішення у грудні – це мотиваційне та мобілізаційне рішення. Я вважаю, що це рішення яке допомагає Україні вірити в те, що є справедливість, – зауважив глава держави.

Зараз дивляться

За його словами, це не означає, що Україні щось мають подарувати, бо вона виконує сім рекомендацій Єврокомісії, зокрема й сьогодні парламент прийняв за основу два законопроєкти із цього списку.

– Я вважаю, що навіть ті реформи, які не окреслені як завдання, але на прогрес яких ЄС звертає увагу як на рішення майбутнього року, я вважаю, що ми багато чого зможемо ще цього року. Але ще раз хочу зауважити, що ми виконуємо всі рекомендації. Дуже хотілося, щоб ми не награвали зайві перемоги РФ, тому що, якщо немає об’єднання, то після таких рішень можуть ламатися й інші – про допомогу Україні, щодо санкційного тиску тощо. Все це – великі виклики, і вже не тільки для України, – підсумував Зеленський.

Днями Reuters писало, що ухвалення Євросоюзом рішення про початок у грудні переговорів щодо членства України “під загрозою”. Одна з причин – позиція Угорщини, що потенційно перешкоджає досягненню одностайності, необхідній для такого кроку.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 18:22:11