Україна і світ

Зеленський пояснив, чому квапиться із призначенням дати перемовин у “нормандському форматі”

“Протягом двох днів на Донбасі гине один український військовослужбовець, то мені треба поспішати чи ні?” – поставив риторичне запитання глава держави




Президент України Володимир Зеленський заявив, що квапиться із призначенням дати зустрічі в “нормандському форматі”, бо відповідно до статистики на Донбасі протягом двох днів гине один український військовослужбовець. Про це голова держави заявив під час прес-марафону, трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

“Дивіться, у мене є варіанти дати, у мене вони вже є, варіанти дати, на які ми погоджуємось. Тому що я рахую кожний день. У мене дуже просто. Один день – ну, слава Богу, пару днів у нас ніхто не загинув, але я рахую дуже просто: один день… ну, чесно, статистика така, два дні – одна людина. Усі кажуть, а куда ти так швидко, куда ти рвешся в цей “нормандський формат”. Я рвусь, у мене отака табличка з прізвищами. Два дні – одна людина. Ось вам і статистика. Так мені треба поспішати чи не треба?” – сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив припущення, що зустріч у “нормандському форматі” відбудеться наприкінці жовтня.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським пообіцяла використовувати свої майбутні контакти з партнерами в “нормандському форматі” для досягнення домовленості про дату проведення саміту.

Зі свого боку прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія вивчає можливість участі в саміті в “нормандському форматі” після підписання українською стороною “формули Штайнмаєра”.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close