Україна і світ

Зеленський порозмовляв з Меркель: що обговорили

Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель 9 жовтня обговорили питання відновлення територіальної цілісності Української держави.

Це вже п’ята телефонна розмова Зеленського та Меркель, написав у твіттері посол України в Німеччині Андрій Мельник. Щоправда, це – перший діалог політиків після оприлюднення стенограми розмови Зеленського із главою Білого дому Трампом. У тій розмові допомогу, яку надає Німеччина Україні, згадували не в найкращому світлі.

Так, у розмові з канцлеркою Німеччини Володимир Зеленський, зокрема, високо оцінив вагому підтримку, яку Меркель здійснює для досягнення миру в Україні.

Що ще обговорили політики?

  • Ангела Меркель наголосила на незмінності позиції ФРН на підтримку України на шляху до встановлення миру на Донбасі.
  • Вона заявила, що використає майбутні контакти з партнерами у Нормандському форматі для досягнення домовленості щодо дати проведення саміту.
  • Володимир Зеленський поінформував співрозмовницю про безпекову ситуацію на Донбасі.
  • Обговорили лідери також питання розведення сил поблизу Петрівського та Золотого, а також перебіг робіт з відновлення мосту поблизу Станиці Луганської.

“Цей надзвичайно тісний довірливий особистий контакт двох лідерів – наша найпотужніша політична зброя задля відновлення територіальної цілісності України!”, – мовиться у повідомленні українського посла.

Як Меркель раніше зреагувала на згоду України на формулу Штайнмаєра?

Канцлерка Німеччини назвала прогресом узгодження формули. Проте наголосила, що говорити про можливе зняття санкцій з Росії поки що зарано.

“Ми домоглися прогресу, але потрібно багато подальших кроків. Це не означає, що ми вже можемо зняти санкції, але є передумови, і всі сторони сьогодні це підтвердили, що тепер може відбутися зустріч на рівні глав держав і урядів”, – сказала Меркель.

Що передбачає формула Штайнмаєра?

  • Припинення вогню на Донбасі;
  • розведення військ;
  • ухвалення Верховною Радою закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО (особливий статус Донбасу);
  • проведення на Донбасі місцевих виборів під егідою ОБСЄ.
  • Після виконання цих пунктів піднімається питання про виведення російських військ з ОРДЛО та встановлення українською стороною контролю на російсько-українському кордоні.
Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групиДжерело Телеканал новини «24»

Close