Україна і світ

Зеленський на зустрічі з учасниками Євромайдану обговорив долю активістів, розслідування вбивств і “нормандський саміт”

Президент пообіцяв, що розслідування по справах Майдану будуть завершені, а винні будуть сидіти у в’язниці, а на зустрічі в “нормандському форматі” він не зрадить інтересів України
Президент України Володимир Зеленський ініціював зустріч з колишніми студентами, які організували Євромайдан, і постраждали в центрі Києва в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Про це повідомляє пресс-служба глави держави.

“Мені завжди було цікаво, чим зараз займаються люди, з яких це все почалося. З яких почалася революція. Ми хотіли познайомитися особисто, хотіли проговорити, які існують проблеми, бачення в цілому, де ви і чим займаєтеся”, – звернувся Зеленський до колишніх учасників протестів у Києві.

Активісти розповіли Зеленському про те, як починався Майдан, про свої мотиви участі в протестах, які згодом переросли в революцію Гідності. Обговорювали, як події кінця 2013-го – початку 2014 року змінили України.

Євромайданівці поінформували президента про те, чим займаються зараз: деякі відправилися воювати на Донбас, інші стали волонтерами, дехто працює у сфері освіти, науки тощо.

Учасники зустрічі також обговорили із Зеленським розслідування злочинів проти учасників Євромайдану. Президент пообіцяв, що розслідування у справах Майдану будуть завершені, а винні будуть сидіти у в’язниці.

Колишні протестувальники закликали президента на зустрічі в “нормандської четвірки” в Парижі не погоджуватися на вибори в Донбасі “під дулами автоматів”. Вони зазначили, що хочуть повернути окуповані території, але не ціною поступок за рахунок державного суверенітету.

Президент подякував євромайданівцям за підтримку і запевнив, що не зрадить інтересів України.

Нагадаємо, протести на Майдані незалежності розпочалися 21 листопада 2013 року з метою змусити уряд підписати угоду за асоціацію з Євросоюзом. Мітинги тривали кілька місяців. Згідно зі статистикою, яка була оприлюднена на засіданні Святошинського районного суду Києва головуючим у справі суддею Сергієм Дьячуком, в грудні 2018 року, за період з 24 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року загинули 66 учасників акцій протесту, які були вбиті з вогнепальної зброї, і 13 правоохоронців.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close