Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Зелені зони Ніжина – не місце для автомобілів!

Актуальною проблемою сьогодення в Ніжині стало тотальне розміщення власниками своїх транспортних засобів  на зелених ділянках міста. Зокрема, майже щодня, а у вихідні дні постійно, кожен з нас може зустріти припарковані на газонах біля під’їздів багатоповерхових будинків, магазинів, підприємств, установ, організацій, узбіч доріг автомобілі. Такі дії, в першу чергу, залежать від соціальної вихованості водіїв тому, що, як правило, переважній більшості ніжинських водіїв та водіїв з інших населених пунктів, просто “начхати” на природню красу міста та його культуру. Кожен з них переслідує суто свій інтерес: зупинитись, припаркуватись або проїхати де йому зручно і коли йому зручно. В результаті таких злочинних дій страждають зелені зони міста, а також газони, квітники та клумби Ніжина. Після проїздів по ним чи стоянці, спочатку утворюються колії від колес автомобілів, залисини і, в підсумку, пустирища.

Земельні ділянки, на яких росте трава, вважаються об’єктами благоустрою населених пунктів і, відповідно до чинного законодавства в сфері благоустрою, підлягають ірраціональному та обмеженому його використанню. Косарями комунального підприємства “ВУКГ” ведеться активна робота з благоустрою цих зон, щоб на них рівно та красиво росла зелена трава, а цех з утримання вулично-шляхової мережі постійно веде кропітку роботу з благоустрою. Озеленювачами та квітникарями зелені зони прикрашаються газонною травою і чудовими квітами, деревами та декоративними кущами. Всі комунальники важко працюють заради краси рідного Ніжина, але деяких автолюбителів це зовсім не хвилює…

Крім морально-етичних порушень, за які вони повинні відповідати перед всією громадою, ці любителі паркуватись “де схочу” ще й повинні нести правову відповідальність.

Відповідно до Правил благоустрою територій населених пунктів Ніжинської об’єднаної територіальної громади затвердженими Рішенням міської ради у 2021 році, а саме:

п 2.2. Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.

п. 4.1.  Охорона зелених насаджень населених пунктів Ніжинської об’єднаної територіальної громади є громадським обов’язком кожного жителя. Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, парків, садів, скверів, бульварів, набережних та інших місць масового відпочинку зобов’язані підтримувати чистоту, порядок, бережливо ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та знищенню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам поліції, органам державної влади та місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень у боротьбі з порушниками цих Правил благоустрою.

п. 4.5.5. Заборонено улаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах, здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях.

6.2.1. На об’єктах благоустрою та у житловій зоні забороняється стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке ускладнює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів.

Згідно чинного законодавства України: ст. 17, 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів. Крім того, обмеження щодо заборони паркування своїх транспортних засобів на об’єктах благоустрою передбачена Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 р. №105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (п. 4.2.), Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (п. 3.8.9.), Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. №1306 «Про Правила дорожнього руху» (пп. є) п. 15.10).

Шановні ніжинські автолюбителі та гості міста, що завітали до нас зі своїми транспортними засобами! Кожен з нас наділений певними правами і обов’язками, то ж слід їх дотримуватися, адже залишитися осторонь цієї проблеми – прямий шлях до знищення краси міста. Вихід доволі простий – слід лише дотримуватися елементарних правил (не паркувати де завгодно свої транспортні засоби) і не завдавати шкоди природі. Внесок у сферу збереження об’єктів благоустрою Ніжина залежить від кожного з нас. Будь ласка, дотримуйтесь вимог законодавства і використовуйте для стоянки лише місця з твердим покриттям та пам’ятайте про можливість нанесення матеріальної шкоди, внаслідок неправомірних діянь.

Unenizh.org.ua
2021-06-11 17:22:03