Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Здоровий спосіб життя компенсує генетику на 60% і подовжує життя — дослідження

Команда китайських і британських учених під час першого такого роду дослідження з’ясувала, що здоровий спосіб життя може компенсувати вплив генетики більш ніж на 60% і додати ще п’ять років до життя.

Гени і здоровий спосіб життя

У дослідженні взяли участь 353 742 людини з Біобанку Великої Британії. З’ясувалося, що у людей з високим генетичним ризиком коротшого життя ризик ранньої смерті на 21% вищий порівняно з людьми з низьким генетичним ризиком, незалежно від їхнього способу життя.

Тим часом у людей, які ведуть нездоровий спосіб життя, ймовірність ранньої смерті збільшується на 78%, незалежно від їхнього генетичного ризику.

Зараз дивляться

Науковці зазначили, що нездоровий спосіб життя та гени з коротшою тривалістю життя більш ніж удвічі підвищують ризик ранньої смерті порівняно з людьми з більш вдалими генами та здоровим способом життя.

Компенсувати ризики

Однак дослідники виявили, що генетичний ризик скорочення тривалості життя або передчасної смерті може бути компенсований сприятливим способом життя приблизно на 62%.

– Учасники з високим генетичним ризиком можуть подовжити тривалість життя приблизно на 5,22 року у віці 40 років за сприятливого способу життя, – ідеться в повідомленні.

Науковці зазначили, що оптимальним поєднанням чинників для більш тривалого життя є відмова від паління, регулярна фізична активність, адекватна тривалість сну та здорове харчування.

Результати

Дослідники спостерігали за людьми в середньому протягом 13 років, за цей час сталося 24 239 смертей.

Зазначається, що учасники були згруповані в три генетично детерміновані категорії тривалості життя, включно з довгою (20,1%), проміжною (60,1%) і короткою (19,8%). Також було враховано три категорії оцінки способу життя, включно зі сприятливим (23,1%), середнім (55,6%) і несприятливим (21,3%).

Дослідники використовували полігенні оцінки ризику, щоб вивчити безліч генетичних варіантів і визначити загальну генетичну схильність людини до довшого або коротшого життя.

Інші оцінки враховували, чи курять люди, чи вживають вони алкоголь, чи займаються фізичними вправами, їхню форму тіла, здорове харчування і сон.

Це нове дослідження показує, що, незважаючи на генетичні чинники, здоровий спосіб життя, включно зі збалансованим поживним харчуванням і підтриманням активності, може допомогти нам жити довше, констатують учені.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-30 10:28:47