Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Збитки перевищили $1 млн: українські хакери атакували 50 іноземних компаній

Група українських хакерів атакувала понад 50 компаній у країнах Європи та Америки. Попередньо, сума збитків перевищує $1 млн. Їхню діяльність викрила Кіберполіція спільно з СБУ та колегами з Великої Британії та США.

Організував групу 36-річний киянин, йому допомагала дружина та ще троє знайомих.

За допомогою шкідливого ПЗ типу Ransomware хакери криптували дані потерпілих. Вірус-вимагач завантажувався шляхом спам-розсилок на електронні скриньки. Викуп за відновлення доступу до даних отримували на криптогаманці троє виконавців.

Вони також допомагали іноземним хакерам, надаючи послуги з підміни IP-адрес користувачів.

Одного з українських хакерів розшукували правоохоронні органи інших держав, оскільки за допомогою вірусу він  отримував дані банківських карток клієнтів британських банків, а потім в інтернет-магазинах купував за їхні гроші різні товари.

Поліцейські спільно з правоохоронцями Великої Британії та США провели дев’ять обшуків у квартирах фігурантів та їхніх авто. Вилучено комп’ютери, телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та три автівки.

Збитки перевищили $1 млн: українські хакери атакували 50 іноземних компаній / 3 фотографии

Відкрито провадження за трьома статтями ККУ: ч. 2 ст. 361 – несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, ч. 2 ст. 361-1 – створення з метою використання, поширення або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут та ст. 209 – легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-13 15:00:12

Магазин Автозапчастин м.Ніжин