Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Збільшені штрафи та кримінальна відповідальність: депутати посилили покарання для п‘яних водіїв

Збільшені штрафи та кримінальна відповідальність: депутати посилили покарання для п‘яних водіїв

Прийнятий сьогодні, 16 лютого, закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

«Щодня новини про смертельні ДТП за участю п‘яних водіїв з‘являються у ЗМІ і вони вже, на жаль, стали буденністю. Загальна ж статистика просто жахлива – минулоріч більше 3500 тисяч людей загинуло під колесами авто, за кермом яких були нетверезі водії…Щойно Парламент прийняв закон #2695, яким посилюється відповідальність за такі правопорушення. Закон багато в чому суперечливий, але з прийняттям правок цілком робочий», – написав народний депутат України Валерій Дубіль.

Збільшені штрафи та кримінальна відповідальність: депутати посилили покарання для п‘яних водіїв

Отже, згідно Закону:

Відновлюється і збільшується відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років. За третій випадок – конфіскація авто.

Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп'яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – штраф збільшено з 510 до 1700 грн, за залишення місця ДТП – з 255 до 3 400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого.

Також збільшено штраф за керування або передача керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20 400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.02.2021