Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Зберегти від закриття школи та лікарні вимагають депутати з «Батьківщини» разом з жителями Варвинської громади

Зберегти від закриття школи та лікарні вимагають депутати з «Батьківщини» разом з жителями Варвинської громади

Емоційно жителі Варвинської громади протестували проти закриття початкових шкіл у селах Кухарка, Брагінці, Леляки та Богдани, а також проти скорочення відділень у Варвинській лікарні. Ці питання мали б розглянути на сесії селищної ради.

«Все хочуть знищить. Вимагаємо не закривати школи», – каже жителька села Кухарка Ганна Колод.

«Це болюче питання – освіта. Я працювала в сільській школі. Я знаю, що таке школа для села. Це життя її», – додає Світлана Швед.

«У Богдани приїхало 3 сім’ї, будуть жити, у мене у Леляки плюс троє діток,перед цим ще двоє діток. Ліквідувати- це страшне для села», – розповідає про ситуацію в селах староста Леляківського старостинського округу Віталій Неліпа.

Варвинський селищний голова Валентина Саверська – Лихошва виправдовується, що рішення щодо закриття шкіл начебто вимушене, адже утримання малокомплектних шкіл нераціональне. Дітей обіцяє підвозити автобусами у Варву.

«Державна субвенція є. Держава так розпорядилася, що вчителів треба мати стільки, щоб вони втискалися в цю державну субвенцію», – каже Валентина Саверська – Лихошва.

Натомість депутати селищної ради, зокрема від «Батьківщини» та інших політичних сил, не підтримують рішення щодо закриття шкіл.

«Начальник не надав депутатам інформацію про економічний ефект від закриття шкіл. Я добре знаю систему і законодавство, я думаю там не буде економ ефект від закриття шкіл», – говорить депутат Варвинської селищної ради Олеся Шведюк.

«Це є неприпустимим і ми надалі будемо відстоювати інтереси громади», – додає Максим Бєдік-депутат Прилуцької районної ради від ВО «Батьківщина».

Крім шкіл, жителі громади відстоювали ще й Варвинську лікарню. На сесії мали прийняти рішення щодо закриття чотирьох відділень -неврологічного, хірургічного, дитячого та інфекційного. Внаслідок цього 70 медпрацівників можуть втратити роботу, а майже 15 тисяч людей залишаться фактично без лікарні.

На боці громади-частина місцевих депутатів та депутатів районної ради від всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

«Вони хочуть закрити інфекційне відділення, але в країні пандемія і це є неприпустимо закривати будь-які відділення лікарні», – сказав депутат Прилуцької районної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Колесник.

Під тиском громади та частини депутатів питання оптимізації закладів освіти та лікарні зняли з розгляду та відправили на доопрацювання. Планують їх розглянути на наступній сесії селищної ради, 29 липня.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.07.2021

Залишити відповідь