Україна і світ

Заяву Зеленського щодо долі нормандського формату прокоментували в ОБСЄ

Заяву Зеленського щодо долі нормандського формату прокоментували в ОБСЄ

В ОБСЄ раді, що Володимир Зеленський, найімовірніший переможець президентських виборів в Україні 2019 року, заявив про намір продовжувати мінський процес і діяти в рамках нормандського формату.

Що сказали у ОБСЄ з приводу заяви Зеленського

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив: “Я вітаю заяву обраного президента Володимира Зеленського”. І навів слова Зеленського, які мав на увазі: “Ми будемо діяти в будь-якому випадку в нормандському форматі і продовжувати мінський процес”. Це Сайдік сказав після засідання ТКГ у Мінську в середу, 24 квітня, пише Інтерфакс.

Окрім вислову підтримки словам Зеленського, Сайдік нагадав, що “21 квітня з ОРЛО були передані 60 ув’язнених, які пов’язані з конфліктом для подальшого відбування покарання на території, підконтрольній уряду України”.

Що таке нормандський формат? Наразі це переговори у чотиристоронньому форматі: Україна – Німеччина – Франція – Росія. Вперше його було запроваджено 6 червня 2014 року. Назва походить від зустрічі очільників зазначених держав, яка вперше відбулася в містечку Бенувіль, що у французькій Нормандії. Головною темою переговорів у нормандському форматі є розв’язання проблеми збройного конфлікту на Донбасі. 

Заяву Зеленського щодо долі нормандського формату прокоментували в ОБСЄ

Що говорив Зеленський про нормандський формат

Володимир Зеленський перед голосування у другому турі виборів президента України заявив, що переговори в нормандському форматі триватимуть, проте – вони потребують перезавантаження та оновлення складу учасників переговорів.

Ми будемо діяти в будь-якому випадку в рамках нормандського формату. Ми будемо продовжувати мінський процес. Ми будемо його перезавантажувати. Я думаю, що у нас будуть кадрові заміни,
– сказав на брифінгу в Києві Зеленський.

Також перед виборами Володимир Зеленський неодноразово заявляв про необхідність розширення нормандського формату шляхом залучення до переговорів представників Великої Британії та США.

як обговорюють мінські домовленості в україні та світі

 • 09:02
  24 квіт

  Експерт із США оцінив позицію Зеленського щодо перезавантаження мінських угод

 • 21 квіт
  2019

  Зеленський розповів, як буде будувати стосунки з Росією

 • 15 квіт
  2019

  Білорусь готова посилити допомогу Україні на Донбасі, але є умова, – Лукашенко

 • 10 квіт
  2019

  Росія шантажем зірвала переговори щодо Донбасу в Мінську

 • 1 квіт
  2019

  Це не чужа нам країна, – Лукашенко із Сайдіком обговорили врегулювання конфлікту на Донбасі

 • 29 бер
  2019

  Чи реально домовитися з Росією щодо миру на Донбасі

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019

Close