Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Завод рапанів і крафтові вина: на Миколаївщині відкрили унікальний маршрут для туристів


Завод рапанів і крафтові вина: на Миколаївщині відкрили унікальний маршрут для туристів

Відкрити південь країни за один день – цілком реально. Миколаївщина розробляє низку туристичних маршрутів Чорноморською рив’єрою – узбережжям від Миколаєва до Коблевого. 

Вже готова екскурсія околицями давньогрецького міста-поліса Ольвія. У ній античні старожитності, сучасне мистецтво, рапановий завод і крафтове вино із авторською кухнею.

Вартість півторагодинної екскурсії – 40 грн.

– Маршрут становить 18 морських миль, або 35 км. На правому березі є велика кількість туристичних локацій, – повідомив капітан прогулянкового катера Олександр Воронцов.

Після двох із половиною годин катер зупиняється у селі Парутине, де розташований музей-заповідник Ольвія. Давньогрецьке місто досліджують понад 100 років. Щоліта тут працюють наукові експедиції, які розкопують нові знахідки.

– Цього року було знайдене цікаве поховання у амфорі початку ІІІ ст. до н.е. Вона повністю збереглася – всередині, окрім кісток немовляти, лежала малесенька чашечка, – повідомила начальник археологічної експедиції Національної академії наук України Алла Буйських.

Після спекотної подорожі історичними кучугурами Ольвії краще сховатись у прохолоді маєтку в середземноморському стилі. Художники Тетяна і Володимир Бахтові завжди радо покажуть туристам свою майстерню, де більше 30 років народжуються картини, офорти та роботи у стилі ленд-арт, натхненні античним містом.

У Парутиному також працює завод з перероблення рапанів. Тут із них виробляють напівфабрикати: миють, варять, відділяють від мушлі, знову миють і заморожують.

– Щодня переробляємо до 10 тонн рапанів. Це сезонна робота – із травня по жовтень, – розповіла працівниця заводу з перероблення рапанів Аліна Елясова.

До рапанів смакує біле сухе вино, переконаний власник крафтової виноробні пан Павло. Він відроджує виноградарство на березі лиману, де першу лозу посадили ще давні греки Ольвії.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-09 19:04:54