Місто і регіон

Завдяки прокурору бюджет Ніжина поповниться на майже 1 млн грн

Рішенням Господарського суду Чернігівської області задоволено позов Ніжинської окружної прокуратури до енергопостачальної організації про визнання недійсними додаткових угод, укладених до договору про закупівлю електричної енергії для потреб територіальної громади м. Ніжина та стягнуто до місцевого бюджету майже 1 млн. грн надмірно сплачених на їх виконання.

Судом підтримано позицію прокурора, що укладання між сторонами більше 10 додаткових угод свідчить про нераціональне і неефективне використання бюджетних коштів і створює загрозу порушення інтересів держави у бюджетній сфері.

Збільшення майже на 135% вартості електричної енергії та зменшення обсягу її постачання на 31% спотворює результати торгів та нівелює економію, яку було отримано під час укладання правочину. Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторони робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів.

Надавши належну оцінку доводам та враховуючи обґрунтованість вимог прокурора, а також очевидне порушення норм бюджетного законодавства, оскаржувані додаткові угоди визнано недійсними, безпідставно отримані енергопостачальною організацією кошти стягнуто до бюджету Ніжинської громади.

Чернігівська обласна прокуратура

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2023-02-03 20:44:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин