Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Завдання амбітні, але цього замало: про послання Зеленського до Верховної Ради

Цьогорічне послання приурочили до 30-річчя всеукраїнського референдуму про незалежність України. І головна ідея виступу президента в цьому контексті полягала в тому, що мало здобути незалежність, треба зробити країну успішною. І потрібний потужний економічний імпульс для подальшого розвитку та модернізації України.

Посили правильні. А ось зробити це дуже непросто, як засвідчив досвід усіх попередників Зеленського. Мало поставити правильні завдання, треба продумати та запустити ефективні механізми їх реалізації.

Сьогоднішнє послання до Верховної Ради – це ще й звіт президента Зеленського про першу половину свого правління. Звісно, ​​акцент зроблено на досягненнях. Було б дивно, якби було навпаки. Але водночас заявлено й плани на майбутнє. І ось тут президентській команді та уряду треба вже зараз зайнятися ретельною підготовкою операційної програми та адміністративно-економічних механізмів реалізації тих пропозицій, які були представлені сьогодні Володимиром Зеленським.

Зокрема це стосується дуже цікавої ініціативи щодо економічного паспорта українця (рахунків для дітей, на яких накопичуватимуться кошти від сплати за використання надр). Потрібно використати вже наявний міжнародний досвід. Водноча суто політично це має показати, що ренту на природні копалини мають присвоювати не олігархи (як це робили Ахметов та інші), і не абстрактна держава, а що вона може використовуватися на користь конкретних людей як соціальний капітал на майбутнє.

Те саме стосується й іншої амбітної ініціативи – програми кредитування Українська мрія. Минулого та нинішнього року вже були спроби реалізувати програми пільгового кредитування. І поки що це досвід дуже неоднозначний. Отже, необхідно провести певну роботу над помилками, перш ніж розпочинати нову програму пільгового кредитування.

А загалом головний акцент у посланні правильно зроблено саме на соціально-економічних завданнях. У цьому полягає суспільний інтерес (і тут немає ідеологічних протиріч, що розколюють суспільство). І від успішності їхньої реалізації залежатимуть подальші політичні перспективи президента Зеленського.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-01 20:24:32

Магазин Автозапчастин м.Ніжин