Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Затверджена програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області

Затверджена програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області

Сьогодні, 26 лютого, на сесії обласної ради затверджено Програму охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки та перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) на 2021 рік.

Дана Програма є підставою для фінансування природоохоронних заходів на території області за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів й інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Заходи Програми в цілому спрямовані на зниження рівня забруднення недопущення забруднення довкілля, в тому числі поверхневих водних об’єктів, підземних водоносних горизонтів та ґрунтів; поліпшення еколого-санітарного, технічного та гідрологічного стану річок і водойм, їх ефективного використання; зниження рівня негативного впливу ерозійних процесів; удосконалення системи управління відходами; здійснення контролю за станом атмосферного повітря та поверхневих водойм області; охорону і збереження об’єктів природно-заповідного фонду, біологічного та ландшафтного різноманіття; підвищення рівня екологічної освіти, культури та свідомості населення, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи.

Зокрема, у 2021 році у рамках Програми планується реалізувати 11 природоохоронних заходів, серед яких – тампонаж безхазяйних недіючих артезіанських свердловин; паспортизація водних об’єктів області; розроблення проєкту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Мурав’ївський» Новгород-Сіверського району; проведення щорічного обласного екологічного конкурсу «Одна планета – одне майбутнє» та екофестивалю.

Цьогоріч продовжать роботи з реконструкції очисних споруд у Куликівці, Коропі та Ічні, каналізаційних мереж у Сновську – це об’єкти, які були розпочаті у минулі роки і потребують завершення.

Також у 2021 році виділені кошти на будівництво інженерних споруд та благоустрій р. Удай в межах м. Прилуки. Через недонадходження коштів до обласного фонду ОНПС цей проєкт не був профінансований торік.

Крім того, передбачено фінансування робіт з будівництва централізованої каналізації по вулицях Фікселя та Київська у Чернігові.

До слова, проєкт Програми пройшов процедуру стратегічної екологічної оцінки та громадського обговорення.

Координацію виконання її заходів здійснюватиме Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації. Організація процесу виконання Програми в межах адміністративно-територіальних одиниць покладається на районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад Чернігова, Ніжина Новгорода-Сіверського, Прилук, сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад.

Чернігівської облдержадміністрації

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

26.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова