Місто і регіон

Затвердили схему висадки дерев у місті – ПравдаТУТ Ніжин

Сьогодні під час засідання виконавчого комітету розглядали та затверджували схеми саджання дерев у місті. Ці схеми були погодженні комісією з озеленення по кожному скверу Ніжина.

По вулиці Незалежності і  Шевченка рекомендовано провести посадку дерев у осінній період. Адже цими вулицями ще будуть проводитись ремонтні роботи.

Заступник міського голови Григорій Олійник розповів, що спеціальна робоча група здійснила два виходу  для вивчення питання з озеленення міста. До співпраці залучили науковців із НДУ Ларису Лобань і Олександра Вобленка.

“Ми обстежили колегіально сквери Лисянського, Гоголя, Хмельницього, Губіної, Заньковецької, Театральний, Графський парк, зелену зону біля стадіону, а також зелені зони біля річки в районі газового мосту і ближче до ринкку. Було прийнятке рішення: формуємо земельні ділянки, формуємо паспорт на кожен сквер, паспорт з описом зелених насаджень і видів. Для цього залучаємо науковців”, – повідомив Григорій Миколайович.

У сквері Лисянського запланували практично нічого не змінювати. Треба тільки в одній місцині скверу видалити старі дерева і підсадити восени нові.

У сквері Гоголя також планують висадити близько 70 дерев. Є дерева, які стоять дуже близько і заважають один одному. Три дерева, які треба видалити, це сухостій, найближчим часом спиляють.

У сквері Хмельницького планують змінювати все більш кардинально. “У нас є рішення містобудівної ради, розробка проекту планування, і винесено на обговорення громадськості щодо  можливості перенесення памятника Б.Хмельницькому в центр цього скверу, щоб сформувати його як сквер”, – зазначив Григорій Миколайович.

У сквері Заньковецької та Губіної будуть тільки підсаджувати нові дерева. Хоча в сквері Заньковецької ще планують видалення кущів і шкідливого клену. Науковці запевнили, що такий вид рослин там “жити”не повинен і його треба видаляти.

“По скверу Театральному і Графському парку. Лариса Лобань бере на себе розробку паспорту і рекомендацію щодо утримання всіх зелених зон, відтворення історичної території. Це територія, де був 200 років тому парк. Є наукові зібрання, вона бере на себе цю відповідальність. І надасть пропозиції щодо підсадки. Основна ідея – підійти до цього з наукової точки зору, бо багато є дерев, які один одному заважають і знищують. У Графському парку є цікаве одне дерево, воно прославлене на всю Україну – це чорна тополя”, – сказав Г. Олійник.

Недоопрацьованою лишилась територія скверу Чорнобильців, парк по вул. Незалежності, сквер Гоголя, вулиця (бульвар) Богдана Хмельницького.

“Була цікава ідея по озелененню вулиці Гоголя. Каштани старі по цій вулиці і хворіють. Їх вражає міль, і з нею боротись практично неможливо. Виносилась ідея посадити новими деревами, яким уже по 10-15 років. Також була ідея підсадити ялинки блакитні. Усі, хто з громади Ніжина має бажання та своє бачення може долучитись до озелення. Але до всього буде лише науковий підхід”, – наголосив Григорій Миколайович.

 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua
Close