Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Застосування РФ хімічної зброї проти України змусить НАТО переглянути свою позицію – Дуда

Якщо Росія застосує проти України зброю масового ураження, зокрема хімічну зброю, це може спонукати НАТО переглянути свою позицію невтручання у воєнний конфлікт.

Таку думку висловив в інтерв’ю британському агентству ВВС президент Польщі Анджей Дуда.

У польського лідера запитали, чи, на його думку, президент РФ Володимир Путін може готуватися до застосування хімічної зброї проти України. У відповідь Дуда заявив, що господар Кремля в нинішніх умовах може використати “що завгодно”.

– Такого масштабу світ не бачив із часів Другої світової війни. Якщо ви запитуєте мене, чи може Путін використати хімічну зброю, я думаю, що Путін зараз може використати будь-що, особливо коли він знаходиться в цій складній ситуації… Політично він уже програв цю війну, а у військовому плані він її не виграє, – наголосив президент Польщі.

У Дуди також запитали, чи стане своєрідною “червоною лінією” для НАТО застосування Путіним хімічної зброї проти України, і чи втрутиться Альянс у ситуацію після цього.

У відповідь президент Польщі заявив, що НАТО в такому разі доведеться втрутитися та серйозно подумати, що робити, оскільки ситуація стане небезпечною для всього світу.

– Звичайно, всі сподіваються, що він не наважиться на це. Що він не застосує зброю масового ураження, ні хімічну, ні біологічну, ні будь-який вид ядерної зброї. Всі сподіваються, що цього не станеться. Але… якщо він задіє зброю масового знищення, це змінить усю ситуацію. Звичайно, НАТО… доведеться сісти за стіл, і їм дійсно доведеться серйозно подумати, що робити, оскільки тоді це стане небезпечним не лише для Європи, але й для всього світу, – заявив Дуда.

Варто зазначити, що генсек НАТО Єнс Столтенберг в одному з інтерв’ю заявив, що РФ може планувати в Україні атаки з використанням хімічної зброї.

– Тепер, коли були зроблені ці фейкові твердження (брехливі заяви РФ про начебто лабораторії хімічної та біологічної зброї в Україні, – Ред.), ми повинні зберігати пильність, тому що цілком можливо, що Росія сама могла б планувати операції з хімічною зброєю, використовуючи цю брехню… Це було б військовим злочином, – наголосив Столтенберг.

Він закликав Москву припинити війну та вивести війська з України.

Джерело: BBC, Die Welt

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-13 19:59:26

Магазин Автозапчастин м.Ніжин