Місто і регіон

«Засліпили», щоб не билася

«Засліпили», щоб не билася

В одному із відряджень – в селі Талалаївка Ніжинського району – ми помітили в табуні (паслась на узбіччі) корову, у якої на лобі висіла дощечка з клаптем брезенту, який закривав їй очі. 

Зупинилися запитати, за що так з бідолахою.

– Б'ється, – пояснили нам пастухи. –  На людину напала.

57-річна Наталія Рябчун якраз пригнала в табун свою годувальницю після обіднього доїння.

«Засліпили», щоб не билася

– 1 липня мені випала черга пасти корів. А це, – показує пристойний шрам і пов'язку на нозі, – сліди від удару Ласуні. Завернула її, щоб не відривалася від інших, і стала відходити. Обернулася – а вона так загрозливо нахилилася і біжить прямо на мене. Збила з ніг. Рогами роздерла мені ліву ногу. Була дуже велика гематома, яка до цих пір не пройшла. Я довго ходила з милицями. Нога все ще набрякша.

– Господарям забіяки скаржилися?

– Сказала господареві. Він заперечив: «Ми її сім років тримаємо, вона не б'ється». І в той же час: «Я тебе про неї попереджав. Чого ти до неї підходила? »Та я ж просто її завертала. І якщо вона не б'ється, навіщо ти попереджав? Словом, на лікування не дав ні копійки, ще й обматюкав мене, а мого чоловіка обізвав козлом. Однак навіщо-то прикрив їй очі, значить, я не наговорюю.

– У минулому році ця корова ще на одну людину напала, – додали пастухи. – Причому господарів вона не б'є. І чоловіків не чіпає, тільки жінок. А у нас в основному жінки і пасуть. Так хоч трохи безпечніше. 

«Засліпили», щоб не билася

З цієї «заслінкою» Ласуня бачить тільки те, що з боків і внизу. Спробувала мене розгледіти, піднявши голову. Тому про всяк випадок я занадто близько не підходила. Кажуть, корова навіть якщо не бачить, то відчуває перешкоду.


Аліна Ковальова, «Гарт» №33 (2941) від 15 серпня 2019

За матеріалами gorod.cn.ua 
Титульне фото з мережі

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com