Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Засідання ВР у метро та загроза ліквідації керівництва: Стефанчук розповів про перші дні війни

У Верховної Ради України був підготовлений план дій на випадок ліквідації ворогом вищого політичного керівництва нашої держави.

Про це поінформував в одному з інтерв’ю спікер ВР Руслан Стефанчук, розповідаючи про реакцію на повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 24 лютого.

Він нагадав, що того дня зранку парламент затвердив указ президента Володимира Зеленського про запровадження воєнного стану в Україні. Крім того, Рада вирішила не закривати засідання, а зробити паузу (щоб його можна було поновити в будь-який момент). Народні депутати передали право збирати й вести засідання ВР не лише спікеру, але і його заступникам.

За словами Стефанчука, він, перший заступник спікера ВР Олександр Корнієнко та віце-спікерка Олена Кондратюк тоді домовилися перебувати в різних місцях, щоб не втратити керованість парламенту.

Ми усвідомлювали, що все може бути, аж до знищення вищого політичного керівництва. Тому ми диверсифікували ризики і домовилися з колегами, що всі втрьох будемо перебувати в різних місцях, щоб у разі чого не втратити керованість єдиним законодавчим органом – Верховною Радою… Така була домовленість, і ми йшли по ній, готуючись до наступного засідання парламенту, – зазначив Стефанчук.

Він уточнив, що в парламенті також був підготовлений спеціальний порядок на випадок, якщо виникне необхідність обрати нового голову Верховної Ради.

– У нас був один спеціальний пакет, який знаходився в двох заступників. Це – порядок у разі необхідності обрання нового голови Верховної Ради. Ми готувалися до різних варіантів розвитку подій, щоб ми не втратили керованість процесом і керованість парламентом, – наголосив Стефанчук.

Він також поінформував, що керівництво Верховної Ради розглядало варіант проведення пленарних засідань у метро Києва, якщо раптом не буде можливості збиратися в будівлі парламенту на вулиці Грушевського.

– Ми розглядали різні речі – аж до київського метро, що там могли би збиратися, ухвалювати рішення. Для цього в нас були заготовлені спеціальні протоколи для ведення голосування руками. Тобто всі пакети на кожен випадок є заготовленими, – додав Стефанчук.

А на випадок зникнення зв’язку кожній фракції і депутатській групі передавали супутникові телефони, щоб була можливість повідомити про місце проведення засідання Ради.

Стефанчук уточнив, що 24 лютого під час наради в Офісі президента України було вирішено, що “ми всі залишаємося тут, якщо треба буде, візьмемо автомати в руки і будемо боронити свою країну”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-25 19:52:56

Магазин Автозапчастин м.Ніжин