Місто і регіон

Заручниками крижаного полону на Чернігівщині стали 14 лебедів – ПравдаТУТ Ніжин

Більше тижня тому в селище Холми Корюківського району на центральний ставок прилетіла рекордна кількість лебедів – 11. А за день-два – вдарили морози. Люди хвилюються, що птиці загинуть.

Автор: Віктор Божок, Susidy.сity.

За словами секретаря селищної ради Ірини Деньгуб, на водойомі нині 14 лебедів: 11 прилетіло нещодавно, а троє проживало ще з літа.

Місцеві люди вже знають їх «в обличчя», молодняк розрізняють по сіруватому кольору. У перші холодні дні їх підгодовувала жінка з вулиці  – Ольга Степанишина та ще з півдесятка жителів, які мешкають ближче до ставка.

Директор Холминської школи Ніна Коморна каже, що розпорядилася підгодовувати птахів харчовими відходами зі шкільної їдальні. З її ініціативи започаткували акцію «Допоможи лебедям», до якої долучаються учні та вчителі.

Керівник освітнього закладу закликає й місцевих депутатів проявити активність: “Необхідно виготовити кілька плаваючих годівничок чи великий пліт, на який можна було б насипати зерно.”

Працівники спиртозаводу, який навпроти, теж підгодовують «сусідів».

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Знає про пташину проблему і головний лісничий Холминського лісгоспу Олександр Проява. Кілька днів тому лісгосп придбав декілька тонн зерна для лісових звірів, тож поділяться і з лебедями. На Корюківщині сподіваються, що незабаром пернаті можуть відлетіти, подібні випадки вже траплялися в Холмах. Якщо ж залишаться, то не покинуть птахів у біді.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua