Україна і світ

Зарплати військовим у 2023 році: яку суму будуть виплачувати військовослужбовцям

З початком повномасштабної війни всім українським військовослужбовцям ЗСУ підвищили грошове забезпечення (зарплати) на 30%. Окрім того, під час воєнного стану їм також виплачується додаткова грошова винагорода, сума якої залежить від особливостей проходження служби.

Яку зарплату отримують українські військовослужбовці у 2023 році – дізнавалися Факти ICTV.

Що сьогодні отримують військові

З 1 березня 2022 року українські військові почали отримувати виплату, збільшену на 30%, яка передбачає щомісячні премії та збільшення надбавки за особливості проходження служби.

Зараз дивляться

До 1 лютого 2023 року військові також отримували додаткову грошову винагороду у розмірі від 30 тис. до 100 тис. грн.

Проте з 1 лютого Кабмін змінив підхід до виплат військовослужбовцям. Додаткову винагороду в 30 тис. грн більше не виплачуватимуть тим, хто в тилу. Але військовослужбовцям, які працюють у зоні бойових дій, далі нараховуватимуть по 100 тис. грн.

Зменшення виплат зачепить:

  • військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України;
  • строковиків і курсантів ВВНЗ;
  • офіцерів управлінь та штабів.

Вони отримуватимуть зарплату без додаткових грошових винагород.

Відповідно, грошові виплати військовослужбовців надалі складаються з двох частин:

  • перша — це щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання та вислуги років тощо;
  • друга — грошова винагорода, яка встановлена за ініціативою президента на період воєнного стану.

Військовослужбовець, який не залучений до ведення бойових дій, просто отримує свою зарплату, а військові, які беруть участь в активних бойових діях додатково мають 100 тис. грн. Також зʼявилась нова доплата у розмірі 50 тис. грн.

Чим відрізнятимуться доплати 30 тис. грн, 50 тис. грн і 100 тис. грн:

  • 100 тис. грн – це для осіб, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення;
  • 50 тис. грн виплачуватимуть, якщо людина виконує бойове завдання у складі військового органу управління. Генштаб та головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме та територія, на якій виконується таке завдання. Це буде окремий перелік категорій.
  • Виплати 30 тис. грн, тут також певний перелік категорій та завдань. Він не публічний. Проте більшість військовослужбовців, які не виконують безпосередньо бойові завдання, матимуть лише зарплату.

Також з 1 лютого було збільшено щомісячне грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби до 20 100 грн. Для осіб рядового та начальницького складу ДСНС і Нацполіції – не менш ніж 17 000 грн.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-06 20:07:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин