Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заради здоров’я: вакцинація допомагає зупинити поширення грипу і Covid-19

Загалом з початку епідемічного сезону 2023/2024 на грип та Covid-19 перехворіли понад мільйон українців. Такі дані оприлюднив Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Основною групою тяжкого перебігу Covid-19 та грипу є люди старше 60 років та пацієнти з ослабленим імунітетом. У цих груп ризику коронавірус викликає небезпечні ускладнення, які можуть бути навіть летальними.

Хвороби “б’ють” по життєво важливих органах. У когось після вірусних хвороб починається бронхіт чи пневмонія, у когось загострюються хронічні хвороби, наприклад, діабет. Найнебезпечніші ускладнення пов’язані з роботою серця і судин.

Зараз дивляться

Небезпека триває

За останніми даними МОЗ, в Україні щотижня госпіталізують у середньому 4 200-4 300 пацієнтів. Згідно з інформацією обласних центрів контролю та профілактики хвороб, за 48-й тиждень епідсезону було перевищено епідемічний поріг в Тернопільській, Сумській, Житомирській і Чернівецькій областях. В Івано-Франківській та Полтавській областях інтенсивні показники захворюваності на ГРВІ відповідають середньому рівню.

В інших регіонах України зберігається низький неепідемічний рівень. Але кількість хворих на Covid-19 з початку епідсезону щотижня зростає. Серед випадків ГРВІ захворюваність на Covid-19 займає до 35%.

Як уберегтися

Медики вкотре наголошують, вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних ускладнень ГРВІ у старшому віці.

Експерти вважають, що ризик розвитку проблем із серцем, включаючи міокардит, аритмію, тромби — як у ногах, так і в легенях — серцеві напади, кровотечі, значно вищий у тих, хто не отримав базовий курс щеплення, порівняно з тими, хто вже вакцинувався.

Щоб зупинити поширення інфекції та запобігти новим випадкам грипу і коронавірусної хвороби в Україні триває імунізація населення у рамках національної кампанії Шануйся, піклуйся, вакцинуйся, яку проводить проєкт USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров‘я в тісній координації з МОЗ України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ОЦКПХ).

ЦКПХ – ключова установа в областях, яка відповідає за транспортування і зберігання вакцин, забезпечуючи її наявність у пунктах щеплень. Такий підхід дозволяє гарантувати, що всі необхідні умови будуть дотримані під час транспортування вакцини. Окрім цього ЦКПХ займаються просвітницькою роботою щодо здорового способу життя і запобігання факторам ризику.

Мета кампанії Шануйся, піклуйся, вакцинуйся, яка підтримує діяльність ЦКПХ – допомогти підвищити обізнаність населення щодо важливості вакцинації проти Covid-19 та грипу, аби у поточному епідсезоні охопити якомога більше людей, особливо з груп ризику.

У своїй роботі фахівці центрів контролю і профілактики хвороб роз’яснюють переваги щеплення та надають друковані матеріали з інформацією щодо небезпеки захворювання, адреси та графіку  вакцинації конкретних населених пунктів тощо.

Актуальний перелік пунктів щеплення з адресами і контактними телефонами також є на сайті Національного порталу з імунізації. Крім того, для проведення щеплень маломобільним пацієнтам та жителям віддалених населених пунктів в Україні діє програма, що передбачає використання спеціальних вакцинальних автобусів.

Більш детальну інформацію про можливості для вакцинації жителі області можуть отримати у свого сімейного лікаря, а за відсутності декларації – у терапевта.

Нагадаємо, що окрім базового курсу вакцинації  – три щеплення, включно з бустером, який вводять через 5 місяців – лікарі рекомендують групам ризику, передусім людям старше 60 років та пацієнтам з ослабленим імунітетом, через 6 місяців зробити ще два щеплення, які є сезонними бустерами.

Вакцинація проти Covid-19 безкоштовна. Водночас вакцину проти грипу можна придбати в аптечній мережі і принести у пункт щеплення. Для цього вистачить однієї дози ін’єкції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-07 19:02:40