Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Запліснявілі стіни та нестача ліжок. В яких умовах сидять українські в’язні

Цього тижня на українському ринку нерухомості з’явився незвичний товар. На продаж виставили в’язницю.

В'язниця

Ірпінський виправний центр – перший об’єкт, який виставило на продаж Міністерство юстиції. 8 га землі впритул до української столиці, колонія не працює вже півтора роки. Загалом на території три десятки будівель. І за все Мінюст просить 220 млн грн. Це стартова ціна аукціону.

Втім, цього тижня він так і не відбувся. Бажаючих стати власниками тюремного добра в Україні не знайшлося.

Те, що за масштабним розпродажем колоній маячить тінь забудовників, говорять вже не перший місяць.

Новий аукціон відбудеться вже за місяць. Експерти з нерухомості також вважають, під час другого продажу шалений попит навряд чи ми побачимо. Та й продати потім квартиру в місці, де колись була в’язниця, не так вже й просто.

Всього у списку 39 в’язниць. За виручені гроші міністр обіцяє відремонтувати існуючі тюрми і побудувати нові.

Окрім, Ірпінської з молотка підуть ще й в’язниці у Львові та Одесі. Одна з них – Південна виправна колонія. Майже 6 га землі за 4 км від моря. Її закрили позаторік після пожежі.

Правда, як мінімум одне додаткове джерело грошей Мінюст вже знайшов.

Поки українські колонії погано продаються, Мінюст заробляє на платних камерах, які є зокрема і в Київському СІЗО. Камери більше схожі на готельний номер. Нормальний душ, туалет та телевізор.

Коштує тюремний люкс 2000 грн на добу. Оптом – 12 тис. на місяць. Майже за рік Мінюст заробив на таких камерах під 3 млн грн.


На ці гроші вже відремонтували чотири десятки старих камер. Але це крапля в морі. Попри прибутки від платних камер, українські СІЗО залишаються пеклом для ув’язнених. Про це, зокрема, йдеться у звіті офісу омбудсмена після візиту до Київського ізолятору.

За нормою, на одного ув’язненого повинно бути 2,5 кв метри. Тобто, у камері має бути не більше 20 ліжок. Але реально зовсім інша картина. Люди були позбавлені власного спального місця, вони спали або по черзі, або на підлозі. Це розцінюється як катування.

VIP-камери у тюрмах

Вітчизняні СІЗО знаходяться переважно у жахливому стані, у камерах обдерті стіни, пліснява та металеві нари. Втім тепер жахіття тюремного терміну можна скрасити відсидкою у VIP-апартаментах. Але за це доведеться добряче потрусити гаманцем.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-22 14:36:16