Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Замість квітів — донат на ЗСУ: як у чернігівських школах розпочали навчальний рік

Новий навчальний рік у чернігівських закладах освіти розпочали без святкових лінійок. У 3 школі замість квітів учні донатили на допомогу українському війську, розповіла директорка школи Олена Яковчук. Як першокласники розпочали своє навчання та чому ще не всі школярі сіли за свої парти, читайте далі.

У школі першокласники розпочали свій навчальний рік не з уроків, а з квесту та знайомства із вчителем. Для вчительки Інни Турок 1 вересня у цій школі також вперше. Жінка радіє, що цьогоріч навчатиме дітей очно.

“Навчання дистанційне для першого класу дуже складно: батьки на роботі, а дітям треба приділити увагу, підключити техніку. Зрозуміти, розібратися, як це все робити”.

Вчителька 3 школи — Інни Турок. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі школа розпочала заняття тільки для перших класів, розповідає директорка. Вибухова хвиля від ракетного удару по драмтеатру 19 серпня завдала приміщенню ушкоджень, наслідки вдалося ліквідувати до початку року. Але частина ремонтних робіт ще виконується.

“Цього року у нас міняли вентиляцію в одному корпусі, в іншому — мережі опалення. У зв’язку з логістичними порушеннями, двигун вентиляції поки не доїхав, на жаль, до Чернігова, як і вхідні двері до шкільної їдальні, а значить неможливо запустити повний процес”, — каже Олена Яковчук.

директорка 3 школи Олена Яковчук

Директорка 3 школи — Олена Яковчук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Питання щодо очного навчання обговорювали з батьками. Більшість підтримала уроки у закладі, говорить директорка.

“Якщо минулоріч приблизно половина була дистанційно класів, а половина очних, то цього року майже всі на очній формі”.

Мати першокласника Марина Козубенко каже, що не було ніяких сумнівів віддати дитину на очне навчання, тому що дистанційне навчання у першому класі здається не ефективним.

Замість квітів — донат на ЗСУ: як у Чернігівських школах розпочали навчальний рік

Мати першокласника — Марина Козубенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У дворі 20 школи учні збиралися з букетами квітів. Там також не було святкової лінійки.

Замість квітів — донат на ЗСУ: як у Чернігівських школах розпочали навчальний рік

Діти збираються на перші уроки. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під час боїв за Чернігів у 2022 році, школа зазнала значних руйнувань. В ній досі відбувається ремонт, але попри це заклад відкрив свої двері для частини учнів.

“З першого вересня ми не можемо вивести всіх учнів в офлайн формат, і учні сьомого, восьмого та дев’ятого класів будуть навчатися можливо місяць, можливо трішки більше, будемо дивитися в залежності від ремонту, у дистанційному форматі”, — каже директорка школи № 20 Наталія Малець.

Замість квітів — донат на ЗСУ: як у Чернігівських школах розпочали навчальний рік

Директорка школи № 20 — Наталія Малець. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, з 1 вересня у чернігівських школах очно навчатимуться 23 058 учнів у 823 класах. Про це повідомила заступниця начальника міського управління освіти Олена Горна.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-09-01 18:00:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин