Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Замість кінотеатру – хаб: у Чернігові оголосили «космічний» тендер

Замість кінотеатру – хаб: у Чернігові оголосили «космічний» тендер

52,5 мільйона гривень – таку суму заявило управління капітального будівництва облдержадміністрації на тендері в системі ProZorro.

Чиновники готові віддати її переможцю торгів, який реставруватиме будівлю колишнього кінотеатру імені Щорса.

Пам’ятку архітектури місцевого значення, де наразі перебуває обласний молодіжний центр, хочуть пристосувати під Хаб соціального партнерства та інституційного розвитку. «Космічний» за сумою та масштабами проект планують втілити аж у 4 черги.

Спочатку облаштують систему опалення та вентиляції, а також індивідуальний тепловий пункт. Потім реставрують покрівлю та фасад. Після того обладнають залу коворкінгу і санвузли. Наостанок відремонтують внутрішні приміщення. У колишніх глядацьких залах постануть конгрес-хол та івент-хол.

Нагадаємо, у травні 2016 року в будівлю повернувся кінематограф. У ній з великим пафосом та за участю «зіркового» польського режисера Кшиштофа Зануссі провели Перший міжнародний фестиваль документального кіно «КіноДок». Тоді міська та обласна влада обіцяла оновити не лише фасад і приміщення, але й облаштувати в будівлі сучасний кіноцентр. Однак залучити на це великі кошти з Держбюджету не вдалося.

Час перетворень настав, коли 2019 року споруду вирішили відновити за 41,6 мільйона. На заваді стали безграмотність чиновників, які замість слова «реставрація» вписали «реконструкцію», чого у випадку із пам’ятками робити не можна. Виправивши помилку, новітні бюрократи здобули перемогу в конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. Саме звідти мають виділити кошти.

У березні цього року переможцем тендеру на експертизу проектно-кошторисної документації стало ТОВ «Перша будівельна експертиза». За послуги мали заплатити 50 тисяч.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.06.2021

Залишити відповідь