Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Законопроект про нові податки: які готують для пересічних українців

Нерухомість, городи, авто чи врожай. Що саме оподатковувати, а що ні? Над скандальним законопроектом №5600 народні обранці сушили голови упродовж всього літа. Рекордна кількість правок і палкі дискусії. І ось, нарешті, його готові були винести на розгляд до другого читання.

Спочатку плани у розробників були дуже амбітні: зібрати завдяки ухваленню цього законопроекту аж 50 млрд грн. Обіцяли податки переважно з багатих. Але після чисельних обговорень і правок – чернетка вже не та.

У фінальному документі надходжень від заможних значно поменшало. Та й самі апетити розробників – різко схудли. Тепер розраховують вже на 30 млрд грн. Їх прописали у проекті бюджету на наступний рік, який презентував міністр фінансів.

Як з’ясувалося, левова частка грошей від майбутніх податків має піти на Велике будівництво. Понад 6 млрд – тільки на залізничну інфраструктуру. На будівництво та реконструкцію аеропортів – більше 5 млрд. Чимало запланували і на українське кіно та велику реставрацію культурних об’єктів. А ще на космічну та авіабудівну галузі. За ці ж гроші хочуть провести і перепис населення.

Та чи стане коштів на всі ці потреби? Оце питання. Але якщо гроші все ж таки зберуть, то за рахунок кого?

Податки для багатих. Так позиціонують цей законопроект самі розробники. Однак експерти переконують, більше він все ж таки вдарить по нас із вами.

Продав житло – заплати +18%. У разі ухвалення цього законопроекту держава рахуватиме, скільки житла ви можете позбутися за рік. Раніше пропонували обкладати додатковим податком кожен продаж. Нині гроші хочуть брати лише з третьої проданої квартири. Начебто стосується не всіх. Але раптом ви вирішили переїхати у свій будинок і продати все, що є, аби його купити? Тоді готуйте гаманець.

Щоправда, тут є нюанс. Податок нараховуватимуть не на загальну вартість проданого житла, а на різницю між тим, що купуєте, і продаєте. А це вже інші гроші. Особливо для тих, у кого квартир справді багато.

Для тих, хто мріє про нові квадратні метри, можливі теж неприємні сюрпризи. Новенька 2-кімнатна квартира в одному зі спальних районів Києва обійшлася господарям у $50 тис. Якщо для забудовників введуть нові податки – кожен квадратний метр тут подорожчає мінімум на 20%. Тобто заплатити покупцю за таке ж житло доведеться на $10 тис. більше.

Але з цією нормою розробники вирішили не квапитися. Хоча від самої ідеї оподаткувати забудовників відмовлятися не збираються.

А що ж там із багатіями? Перша й головна ініціатива – рента на руду. Та, як з’ясувалося, апетити урядовців на фінансові надходження від неї різко здулися.

Не дожив до другого читання і акциз на зелену енергетику. Завдяки йому урядовці планували отримувати в бюджет 2 млрд грн щороку. Натомість передбачили, як у 1990-х – пільги для новостворених підприємств на сході України.

Вчергове підвищили акцизи на алкоголь +5%. І розв’язали руки податковій.

Та головні інноваційні сюрпризи торкнуться селян. І вже поставили їх на вуха. Податок на город і городину залишили. 1 200 грн з кожного гектара, якщо він за межами міста. І на додачу плата за вирощену картоплю чи той же гарбуз. Якщо загальний обсяг врожаю перевищує 78 тис. грн.

Депутати пішли далі. Рахувати хочуть і гусей, та й інших свійських птахів. І всіх оподаткувати. Щоправда, гусям і їхнім господарям трохи пощастило. Цим пернатим обіцяють пільгові канікули.

Отже, чи збиратимуть додаткові податки із курей, гусей, городини або продавців нерухомості? До цього питання депутати повернуться, швидше за все, вже у жовтні.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-27 15:57:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин