Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

закони пройшли перше читання в Раді

Верховна Рада підтримала у першому читанні збільшення на 300 осіб штату НАБУ (законопроєкт №10203-1), а також дозволила НАЗК перевіряти майно держслужбовців, набуте до призначення на посаду (законопроєкт №10262), повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Обидва документи, ухвалення яких є умовою Єврокомісії для вступу України до ЄС, ще будуть допрацьовувати перед другим читанням, проте перший крок уже зроблено.

Перший документ передбачає поетапне збільшення штату Національного антикорупційного бюро України з 700 до 1 000 співробітників. Для цього у 2024-2026 роках буде проведено конкурс на заміщення додаткових вакантних посад – по 100 щороку.

Зараз дивляться

А другим законопроєктом пропонується скасувати обмеження для Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевіряти активи чиновників, які вже пройшли процес перевірки, та на перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду у державній службі, без шкоди для правил, що застосовуються до нацбезпеки під час воєнного стану.

Раніше в Єврокомісії заявили, що наполягатимуть, аби Україна збільшила штат НАБУ, ухваливши відповідний закон.

Крім того, Брюссель рекомендував “вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, що вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу”.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 15:50:57