Україна і світ

Закон про Президента потрібен Зеленському, – Садовий

Закон про Президента потрібен Зеленському, – Садовий

Але внесуть його у парламент лише після спільної роботи та узгодження зі всіма учасниками політичного процесу.

На цьому сьогодні під час прес-конференції наголосив лідер “Самопомочі”, міський голова Львова Андрій Садовий.

“На моє переконання, це має бути законопроект консенсусу. Текст законопроекту є у переможця виборів, і його остаточна редакція можлива лише як консенсус між командою новообраного Президента, громадським експертним середовищем і парламентом”, – сказав Садовий.

Політик також додав, що ухвалювати такий закон парламент матиме “моральне право” лише після зняття недоторканності з депутатів і ухвалення нового виборчого кодексу щодо парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками: “Якщо парламент не ухвалить ті два закони – взагалі стоїть питання легітимності цього парламенту”.

Авторка законопроекту, віце-спікерка Верховної Ради Оксана Сироїд вказала, що нинішні повноваження Президента – на жаль, роблять його слабшим: “Чи хочемо ми, щоб Президент став заручником олігархічного впливу, призначаючи голів тарифних регуляторів? Думаю, що ні. Чи ми хочемо, щоб Президент керував меліорацією? Чи державними підприємцями? Ні. Для цього є уряд. Тому ми пропонуємо той механізм, який зробить Президента сильнішим і захистить його від впливів”.

Водночас Андрій Садовий наголосив, що про жодні обмеження конституційних повноважень Президента мова не може йти апріорі. Лише впорядкування процедур, якими він їх реалізовує.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019

Close