Україна і світ

Закон про державну мову в Україні: які покарання передбачені за його порушення

Закон про державну мову в Україні: які покарання передбачені за його порушення

Верховна Рада 25 квітня проголосувала за проекту закону № №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Цей закон передбачає низку покарань.

Так, за невиконання норм закону передбачена не тільки відповідальність перед спеціальним уповноваженим, але й – загальна адміністративна. Проте діяти система покарань і штрафів почне аж через три роки.

Ми на три роки перенесли введення в дію адміністративної відповідальності за порушення закону, а за цей час безкоштовно в усіх областях України будуть створенні центри, які навчатимуть української мови,
– розповів голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

За його словами, також будуть створені держпрограми для підтримки освіти українською. То які ж покарання передбачені за порушення нового закону про мову?

Штрафи за порушення закону про мову:

До речі, попередня версія законопроекту передбачала кримінальну відповідальність за статтею “Покарання за наругу над державним прапором, гербом чи гімном”. Тобто до цієї статті Кримінального кодексу збиралися додати пункт про “публічне приниження чи зневажання мови”.

За цією статтею можливий арешт до шести місяців. Але в ході розгляду правок депутати відмовились від цієї норми.

Текст закону про українську мову:

Контролювати можливі порушення буде Уповноважений мовний інспектор. Його із запропонованих кандидатур призначить Кабмін. Інспектор зможе безпосередньо звертатися до правоохоронців і вимагати карати за порушення закону.

Закон про державну мову в Україні: які покарання передбачені за його порушення

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019

Close