Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Закидали яйцями: російського журналіста Познера змусили виїхати з Тбілісі

Російський журналіст Володимир Познер змушений був покинути Грузію у зв’язку з акціями протесту, які проходили всю ніч в грузинській столиці.

Закидали яйцями: російського журналіста Познера змусили виїхати з Тбілісі

Він прилетів до Тбілісі в середу разом з друзями, планую відзначити там своє 87-річчя.

Познер дістався до Тбіліського міжнародного аеропорту рано вранці в четвер у супроводі поліції. Автобус, в який сідали під охороною поліції журналіст і його друзі, учасники акції протесту закидали яйцями.


Тим часом МВС Грузії повідомило, що 32 людини, які перебували на заході в одному з готелів в Тбілісі разом з Познером, оштрафовані за порушення правил ізоляції і карантину. Серед оштрафованих і сам Познер.

Раніше в Тбілісі учасники акції протесту спробували увірватися в будівлю готелю Вінотель, де зупинився Познер. Поліція не дозволила їм це зробити.

Пізніше Познер і його гості були змушені покинути цей готель. Протестуючі добралися і до іншого готелю, куди він переїхав, вони закидали фасад яйцями, вигукували антиросійські гасла та вимагали від влади видворити журналіста за те, що він нібито раніше у своїх висловлюваннях не визнавав територіальну цілісність Грузії.

Що стало причиною протестів

Невдоволення протестувальників і деяких політиків у Грузії викликали висловлювання Познера у 2017 році про Абхазію та образливі вислови на адресу грузин і абхазів.

Журналіст сказав, що абхази не дуже хотіли бути частиною Грузії.

Абхазія і Південна Осетія проголосили свою незалежність після війни з Грузією в 1992-1993 роках. У 2008 році після чергового військового конфлікту двох територій з Тбілісі, Росія “схилила” Грузію до миру і визнала їхній суверенітет.

У Тбілісі називають ці території окупованими регіонами Грузії. Незалежність Абхазії і Південної Осетії окрім Росії визнали ще кілька країн.

У травні 2020 року Володимир Познер в одному з інтерв’ю розповів, що Росія могла б завоювати Україну, але таких планів не було. На думку російського журналіста, якби Росія поставила таку мету, то це було б нескладно.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-01 10:52:07