Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Заказник «Замглай» на Чернігівщині понад 20 років не могли розмежувати

Заказник «Замглай» на Чернігівщині понад 20 років не могли розмежувати

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Замглай» слід негайно розмежувати – із таким позовом до Ріпкинської селищної ради звернулася обласна прокуратура.

Про це повідомив речник прокуратури Валерій Литовченко.

За його інформацією, прокурори вимагають від суду визнати бездіяльність місцевих чиновників, які упродовж 20 років не спромоглися організувати роботи із винесення меж ландшафтного заказника та закріплення їх в натурі (на місцевості).

«Подання позовної заяви обумовлено необхідністю відновлення та захисту порушених інтересів держави, які полягають у неухильному дотриманні режиму охорони та використання об’єкта природно-заповідного фонду», – підкреслив Литовченко.

Заказник «Замглай» площею 4428 га створений Указом Президента України у 2000 році та включений до переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду Чернігівської області.

Раніше його передали під охорону Ріпкинській, Замглайській селищним радам та Ловинській сільській раді. Тепер усі вони увійшли до складу Ріпкинської селищної об’єднаної територіальної громади.  Тобто складені ще у грудні 2000 року охоронні зобов’язання мають реалізувати її представники. А це – обов’язок відмежувати заповідний об’єкту в натурі, оформити його природоохоронною наочністю, нанести на планово-картографічні матеріали.

Прокурори з’ясували: з часу утворення об’єкта, у порушення вимог Земельного кодексу України та законів України, його межі в натурі не встановили. Це не дає змоги його як слід зберігати.

Фото – з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
09.04.2021