Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Захист від нових штамів: чому дуже важлива друга доза Сovid-вакцини

Дослідження вчених Північно-Західного університету підкреслює важливість отримання другої дози Сovid-вакцини не тільки тому, що імунітет від вакцин з плином часу слабшає, але й через ризик, пов’язаний із появою нових варіантів, зокрема дуже заразного Сovid-штаму Дельта.

Наукова робота також показала, що попередній вплив SARS-CoV-2 не гарантує ані високого рівня антитіл, ані надійної відповіді антитіл на першу дозу вакцини.

Це прямо суперечить припущенню, що зараження Covid-19 природним чином зробить людину несприйнятливою до повторного зараження. Отримані дані також підтверджують важливість повної вакцинації навіть для людей, які раніше заразилися цим вірусом.

Група вчених перевірила зразки крові дорослих з позитивним результатом на Covid-19, щоб виміряти, як довго зберігаються переваги вакцин Pfizer і Moderna для імунітету, і наскільки добре вони захищають від нових вірусів.

Використовуючи домашні набори для тестування антитіл, розроблені у лабораторії, учасники дослідження здали зразки крові через два-три тижні після першої та другої доз вакцин, і через два місяці після другої дози.

– Коли ми протестували зразки, зібрані приблизно через три тижні після введення другої дози вакцини, середній рівень інгібування склав 98%, що вказує на дуже високий рівень нейтралізуючих антитіл, – зазначив співавтор дослідження, фармаколог Алексіс Демонбрейн.

У тестових зразках, зібраних через два місяці після другої дози, дослідники виявили, що відповіді антитіл знизилися приблизно на 20%. Таким чином було зафіксовано, що реакція антитіл на вакцинацію залежить від попередньої інфекції.

Особи з клінічно підтвердженими випадками Covid-19 і множинними симптомами мали більш високий рівень відповіді, аніж ті, у кого були позитивні результати, але легкі симптоми, або взагалі без симптомів.


Дослідження показує, що попередній контакт з SARS-CoV-2 не гарантує високий рівень антитіл і не гарантує надійної відповіді антитіл на першу дозу вакцини. Для людей, у яких були легкі або безсимптомні інфекції, їхня антитільна відповідь на вакцинацію, по суті, та ж сама, що й для людей, які раніше не піддавалися впливу Covid-19.

Що стосується захисту після Сovid-вакцинації, історія однакова для всіх Сovid-штамів, включаючи Дельта: вакцина забезпечує хороший захист, але не настільки хороший, як щодо вихідної версії вірусу, проти якої вона була розроблена.

Об’єднайте це з тим фактом, що імунітет згодом слабшає, і ви зрозумієте, чому такий високий ризик уразливості перед проривною Сovid-інфекцією. І чому настільки важлива друга доза Covid-вакцини.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-30 18:25:14