Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Захоплення Кабулу талібами: що відбувається у столиці Афганістану


Захоплення Кабулу талібами: що відбувається у столиці Афганістану

Бойовики терористичної організації Талібан, що захопили всю територію Афганістану та зайняли столицю країни – Кабул – практично без бою, вчергове пообіцяли безпеку усім громадянам, а також повагу до прав жінок.

Незважаючи на це тисячі афганців та громадян іще 60 країн намагаються залишити територію держави будь-яким чином.

Подробиці про ситуацію у Кабулі після захоплення міста талібами читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Реакція України

Офіційний Київ в найкоротший термін організував евакуаційний рейс із Кабулу, на якому було вивезено 80 осіб.

Вісім із них – українці, а інші попросили про евакуацію, оскільки боялись репресій з боку бойовиків Талібану.

Крім того, МЗС України віддав усі необхідні розпорядження посольствам у Таджикистані та Пакистані, які відстежують ситуацію і нададуть всю необхідну допомогу українським громадянам в разі потреби.

Реакція Заходу

США вже завершили евакуацію свого посольства: їх на вертольотах вивезли до аеропорту Кабулу, який знаходиться під повним контролем американських військ.

Зараз в столиці Афганістану знаходиться шість тисяч солдатів, які охороняють свій контингент, а також забезпечують евакуацію громадян, яким це необхідно.

У свою чергу прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав відмовитися від налагодження двосторонніх відносин з талібами. За його словами, всі контакти з цією терористичною організацією потрібно вести через ООН і НАТО.

Обіцянки Талібів і реакція жителів Кабулу

Бойовики Талібану продовжують наполягати, що захопили владу лише тому, що їх підтримує більшість населення Афганістану.

– Я хочу привітати людей Афганістану з величезною перемогою. Я закликаю всіх наших прихильників: ми не мусимо бути зарозумілими та самовпевненими. Ми маємо дати людям безпеку та віру у майбутнє, – заявив ватажок талібів Абдул Гані Барадар.

Терористи заявили, що в кожному з міст, які вони захоплювали, місцеві жителі нібито виходили їх зустрічати як визволителів від окупації, яка тривала протягом 20 років.

При цьому місцеві жителі обіцянкам бойовиків не вірять, оскільки талібський режим, повалений в 2001 році, був дуже жорстоким.

Населення переважно світського Кабулу вже готується жити за новими правилами, оскільки таліби на підконтрольним їм територіях встановлюють режим шаріату.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-16 14:41:24