Україна і світ

Захід за рік великої війни заморозив активів російських олігархів на понад $58 млрд

США та їхні союзники за останній рік заблокували або заарештували активи на суму понад $58 млрд, які належать або контролюються росіянами, що перебувають під санкціями.

Як пише CNN, ці кроки було реалізовано, оскільки західні уряди продовжують посилювати тиск у зв’язку з вторгненням Росії в Україну.

Видання вказує, що 9 березня Цільова група “Російська еліта, проксі та олігархи” (РЕПО) провела свою шосту багатосторонню нараду, щоб обговорити подальшу роботу групи та пообіцяти “подвоїти” свої зусилля з покарання президента Росії Володимира Путіна і його соратників.

Зараз дивляться

Цільова група являє собою спільну роботу США, Австралії, Канади, Німеччини, Італії, Франції, Японії, Великої Британії та Європейської комісії.

– РЕПО подвоїть зусилля щодо притягнення Росії до відповідальності за її несправедливу війну, протидіючи російським спробам підірвати, обійти або ухилитися від колективних санкцій РЕПО, – йдеться у спільній заяві, опублікованій за підсумками зустрічі.

У групі також планують продовжити виявляти, знаходити і заморожувати активи росіян, які потрапили під санкції, з метою позбавити Кремль коштів, необхідних йому для ведення незаконної війни.

Цільова група, яка була сформована в березні минулого року, також робить подальші кроки щодо припинення ухилення від санкцій, оскільки США та їхні союзники працюють над тим, щоб закрити тріщини в санкційному режимі, який послабив, але не зламав російську економіку.

Після зустрічі в четвер РЕПО також випустила спільну глобальну пораду, покликану допомогти приватному сектору виявити й запобігти поширеним методам обходу санкцій, як-от використання членів сім’ї для збереження доступу до активів, які перебувають під санкціями, створення складних структур власності та використання сторонніх юрисдикцій і неправдивої торговельної інформації для постачання контрольованих товарів, включно з тими, які підтримують військову машину Кремля.

– Цільова група заблокувала фінансові активи і заарештувала розкішні яхти, елітну нерухомість і навіть безцінні предмети мистецтва, причому минулого літа американські чиновники вилучили можливе яйце Фаберже із заарештованої яхти одного російського олігарха, – пише CNN.

Співробітник Мінфіну США повідомив CNN, що РЕПО також надає відповідним урядам цінний і впорядкований механізм для застосування багатьох із тих самих інструментів і передового досвіду в рамках ширших зусиль із боротьби з ухиленням від санкцій.

Через рік після вторгнення Росії в Україну чиновники Білого дому зосереджені на тому, як усунути прогалини в боротьбі з ухиленням від санкцій – проблемою, що зачіпає як супротивників, як-от Китай, так і союзників, як-от Туреччина, Індія та Об’єднані Арабські Емірати.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-09 22:33:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин