Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Загиблі українські діти: встановити точну кількість зараз неможливо

За даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також інших джерел, які потребують підтвердження, станом на 7 квітня 2022 року з початку вторгнення Російської Федерації в Україну загинуло 167 дітей та 297 (+18 за добу) постраждали, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

Та точну кількість загиблих і поранених дітей встановити неможливо через активні бойові дії окупаційних військ в українських містах.

Відомо, що 22 березня внаслідок артобстрілу міста Харкова 4-річний хлопчик отримав тяжкі поранення.

Поблизу с. Ягідне Чернігівської області на трасі в автомобілі під час обстрілів у березні згоріла заживо 12-річна дівчинка.

Під час обстрілу Слобідського району у Харкові загинула жінка, її трирічна донька у реанімації.

За період російського вторгнення в Україну, внаслідок бомбардувань та обстрілів агресором пошкоджено 928 закладів освіти, 84 з них зруйновано повністю.

Дії російських окупаційних військ порушують право дітей на життя, яке закріплене статтею 6 Конвенції ООН про права дитини.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти військових злочинів та злочинів проти людяності РФ в Україні.

Вона закликала міжнародних партнерів закрити небо над Україною та надати зброю для боротьби з країною-агресором РФ.

Джерело: Людмила Денісова 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-07 17:59:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин