Україна і світ

Загроза голоду зберігатиметься, доки триває війна Росії проти України – Зеленський

Будівельні матеріали м.Ніжин

Війна РФ проти України може здаватися дуже далекою від Африки, якби не ціни на продовольство, які зростають катастрофічно. А почалася ця криза саме 24 лютого, коли російський флот заблокував українські порти на Чорному й Азовському морях, заявив президент України Володимир Зеленський у промові на засіданні Бюро Асамблеї Африканського Союзу.

– На всіх континентах болісно відчувається несправедливий і спровокований російською війною рівень продовольчих цін. Але саме для ваших країн це, на жаль, може стати особливою проблемою, – наголосив глава держави.

Він нагадав, що від експорту українського продовольства залежать життя близько 400 млн людей у різних куточах світу.

– Ця ситуація демонструє, наскільки у світі все пов’язано. Одна війна у Європі, а саме – намагання Росії захопити нашу землю, перетворити Україну на колонію Росії, стала причиною того, що всюди погіршується доступ до продовольства, зростає загроза голоду.

Звичайно, ми обороняємося, звичайно, будемо захищати свою незалежність, поки не переможемо в цій війні. І, звичайно, ми вже зараз намагаємося побудувати нову логістику постачання. Прямо зараз ми маємо на елеваторах понад 25 млн тонн зерна, на яке очікують традиційні споживачі української продукції, – сказав президент.

За його словами, зараз Україна налагоджує експорт залізницею й через порти сусідніх країн, проте ці шляхи не можуть забезпечити необхідні обсяги і дуже затратні.

– Ми ведемо складні багаторівневі переговори, щоб розблокувати наші українські порти. Але ви бачите – прогресу поки що немає. Бо поки не знайдений реальний інструмент, щоб гарантувати, що Росія не атакує їх знову. Ось чому продовольча криза у світі зберігатиметься, поки триває ця колонізаторська війна, війна Росії проти нашої держави, і поки заблоковані наші порти, – розповів Зеленський.

Тому, на його думку, зараз завдання номер один – позбутися загрози голоду.

– Якби не російська війна, ви б зараз перебували в зовсім іншому становищі – абсолютно безпечному. Ось чому, щоб не було голоду, повинні закінчитись й намагання таких держав, як Росія, повернутись до загарбницької політики колоніалізму. Час імперій минув! – сказав Зеленський, звертаючись до країн Африки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-20 21:18:30

Магазин Автозапчастин м.Ніжин