Україна і світ

Загострення у Косово: Сербія просить підтримки в Росії і попереджає про ескалацію

Загострення у Косово: Сербія просить підтримки в Росії  і попереджає про ескалацію

Сербія шукає підтримки з боку Росії та Китаю у зв’язку з планами Косова створити армію. Влада попереджає, що цей крок може призвести до відновлення зіткнень на Балканах.

Про це повідомляє Associated Press.

Так, 14 грудня парламент Косова голосуватиме за переформатування сил безпеки країни в регулярну армію.

Однак влада Сербії обурена таким рішенням – країна погрожує заходами проти Косова.

Президент Сербії Александр Вучич зустрівся з послами Росії і Китаю в Белграді 4 грудня, заявивши, що “постійні провокації з боку Косова” можуть залишити Сербію без вибору, окрім як “захистити сербську меншину в Косові”.

Вучич сказав, що плани Косова зі створення армії ставлять під загрозу мир і стабільність в регіоні.

До слова, 29 вересня спецназ косівської поліції затримав кількох сербів на Гідроелектростанції Газіводи. Як стверджують силовики, затримання відбулося перед візитом на ГЕС президента Косова Хашима Тачі. У відповідь сербський президент Александар Вучич привів армію в боєготовність. Вучич заявив, що очікує отримати підтримку від Росії через ситуацію в Косово.

Чому конфлікт на Балканах загострився?У липні президент Сербії Александар Вучич висунув ідею розділу Косово, яка проголосила незалежність від Сербії в 2008 році. Сценарій, що обговорюється найчастіше, передбачає визнання півночі Косово частиною Сербії. Ще одна можливість полягає в тому, що до Косова може приєднатися в основному албанська етнічна частина Південної Сербії.

На початку серпня Сербія і Косово звинуватили одне одного в зазіханнях на північні регіони. У Белграді застерігали, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів. У Пріштині ж мають інформацію, що Сербія планує в односторонньому порядку проголосити сербську автономію на півночі Косова.

Джерело Телеканал новини «24»
04.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: