Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заглиблювався в історію і ненавидів байдужість: спогади близьких про Богдана Ступку


Заглиблювався в історію і ненавидів байдужість: спогади близьких про Богдана Ступку

27 серпня українському геніальному акторові Богдану Ступці могло виповнитися 80 років. Колеги та родичі легенди згадують про життя актора. Що ненавидів Богдан Ступка у людях, та чому він завжди представлявся за кордоном як український актор — дивіться у сюжеті Факти ICTV.

Богдан Сильвестрович Ступка замолоду був ще й конферансьє у львівському джаз-бенді. Зі Львова у нього і любов до капелюхів. Актор знав польську, тому опановував світові літературні шедеври. Його цікавість до нового ніколи не згасала.

– Він багато чим цікавився — історією та літературою. Актор залюбки заглиблювався у роботу в проектах, пов’язаних з історичними персонажами, — розповідає його син Остап Ступка.

Богдан Ступка все життя вважав, що українці — це абсолютно європейська нація зі своєю історією, цінностями, культурою та фольклором. 

– Він завжди говорив, що він – український актор, бо його могли дописати до сусідів, і таке часто траплялось, – згадує історії батька Остап.

У біографії геніального українського актора — сотні ролей у театрі та кіно. 

Навіть його озвучування анімації чи голлівудських фільмів — незабутня.

Актор Дмитро Рибалевський починав у театрі Франка монтажником сцени, а коли здобув акторську освіту, подався до трупи.

Вирішальним голосом комісії став голос Богдана Сильвестровича.

– До акторів він ставився як батько, допомагаючи у різних ситуаціях — ти до нього звертаєшся, а він тобі підкаже, — розповів Дмитро.

Його гримерка навіть перед виставою була відкритою — він завжди міг допомогти. Але його перевтілення завжди були втаємничені.

– Він любив повторювати — актором, як і дурнем, треба народитись, — згадує слова батька Остап.

Не наговорились за життя — шкодує син актора, хоча багато спілкувались. Згадує, що саме дратувало батька в людях —  байдужість, невігластво, жлобство, скупість та жадність.

Родичі Богдана Ступки готують кілька заходів до 80-річчя улюбленого батька, чоловіка та діда. Головне – щоб пам’ятали цю велику людину.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-27 14:51:58