Місто і регіон

Задля перемоги у конкурсі школярка Катерина Боришкевич спускалася в ніжинські підземелля

Будівельні матеріали м.Ніжин

Ніжинські діти не перестають дивувати своїми талантами: лише останніми днями Nizhyn Post розповів про двох школярок – ученицю 8 класу Ніжинської ЗОШ №15 Володимиру Гавриш, яка здобула перемогу у 4-му (підсумковому) етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вчитель Ліна Таранько) та ученицю 9 класу Ніжинської гімназії № 3 Вікторію Борис, котра за результатами 4-го (підсумкового) етапу ХХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості стала найкращою у номінації «Історія України і державотворення» (учитель Оксана Штайнеккер).

Сьогодні пропонуємо зустріч з ще однією  «перлинкою» – ученицею 9 класу НВК № 16 «Престиж» Катериною Боришкевич. Нещодавно вона перемогла в Міжнародному конкурсі «Мій рідний край» (номінація «Історія рідного краю»). Пошуково-дослідницька робота, що виборола І місце, називається «Підземелля Ніжинського грецького магістрату: досвід дослідження та перспективи використання» (науковий керівник – вчитель історії Тетяна Сунка).

Що цікаво, у всіх трьох випадках журналісту Nizhyn Post не вдалося відразу поспілкуватися зі школярками – дівчаток треба ще «спіймати», бо у кожної дуже насичене подіями життя, переважну частину якого займає основне навчання, де вони досягли значних успіхів.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram

Катерина Боришкевич тільки-но повернулася з поїздки – завдяки благодійному фонду “Київ-Карітас» разом з іншими юними ніжинцями вона здійснила незабутню подорож у Карпати. В Івано-Франківській області діти з усієї України провели два чудові тижні: ходили у походи, піднімалися у гори, брали участь у різноманітних конкурсах і вікторинах.

Під час навчального року у нашої «зірочки» також обмаль вільного часу: вона займається бальними танцями, відвідує гурток англійської мови, гурток «Що? Де? Коли?» в Будинку дітей та юнацтва. А коли все ж таки випадають вільні хвилинки, школярка проводить їх з друзями.

«За два роки нашого спілкування, а я працюю у школі педагогом-організатором і вчителем історії, побачила, що це дуже наполеглива і цілеспрямована дитина. А ще – дуже допитлива. Їй подобаються всі шкільні дисципліни, вона завжди у русі – важко сказати, що її не цікавить.

Велику роль у тому, що ми з Катериною почали співпрацювати, відіграли батьки. Наталя Вікторівна та Віктор Сергійович – відома у Ніжині родина лікарів, підтримують молодшу доньку у всіх її починаннях. Саме вони найперші Катрусині помічники і порадники. Вони навіть разом з нами спускалися до підземель, коли ми працювали над пошуково-дослідницькою роботою», – пояснює вчитель Тетяна Станіславівна.

«Чому саме ця тема? Взагалі з чого все розпочалося?» – поцікавилася журналіст.

«В  п’ятому класі я написала першу дослідницьку роботу «Битва на Нежатиній ниві» та отримала Гран-прі в Міжнародному конкурсі «Мій рідний край» (науковий керівник – викладач Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Наталія Миколаївна Нагорна).  

Ще більший інтерес до історії прокинувся у мене, коли спостерігала за археологічними розкопками, які проводилися у Ніжині під керівництвом кандидата історичних наук, археолога, викладача Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Івана Станіславовича Кедуна. Надто цікаво.

Вже з появою у школі Тетяни Станіславівни Сунки взялися за тему ніжинських підземель. Цьому передувала зустріч з Кедуном. Він ознайомив нас зі своїми напрацюваннями, підкреслив, що тема дуже цікава і потребує окремої уваги. Погодилися. Мене завжди цікавила історія рідного краю, а тут – ще й дослідження! Батьки підтримали», – розповідає Катерина Боришкевич.

І розпочалася кропітка, наполеглива праця! У нагоді стали напрацювання Кедуна (щира подяка Івану Станіславовичу за допомогу, нині він боронить українську землю від ворога; Перемоги йому і всім нам!), бібліотеки, соцмережі.

Перша дослідницька робота тандему Боришкевич – Сунка називалася «Комплекс підземних споруд Ніжина середини XVIIІ – другої половини XIX ст. в контексті сучасних археологічних досліджень (20152021 рр.)». І хоча ця робота не отримала призового місця,  то була своєрідна розминка перед серйозним «боєм».

Цьогоріч вирішили виходити вже на всеукраїнський рівень. За два попередні роки Катерина з Тетяною Станіславівною опрацювали чимало матеріалу, спустилися не в одне підземелля, в тому числі під Всіхсвятською церквою, ймовірним Дворянським зібранням, щоб побачити все на власні очі. 

І ось вона, довгоочікувана перемога!

Чи сподівалися на такий результат? Так, сподівалися. Навіть були впевнені, адже їхня з Катериною робота, на думку Т. Сунки, дійсно заслуговує на увагу. За цей час вони «підросли», отримали чималий досвід, спілкуючись з науковцями, дослідниками, такими ж школярами і педагогами з усієї України, які працювали над іншими історичними темами.

На жаль, це остання спільна робота школярки та вчительки, адже з 1 вересня Катерина навчатиметься у Ніжинському міському ліцеї за напрямком «Хімія та біологія». Не важко здогадатися, чому саме такий вибір зробила дівчина. Справа у тому, що у родині всі – лікарі: не тільки батьки, а й старша сестра Олександра.

«Але ми і надалі спілкуватимемося з Тетяною Станіславівною. Вона практично стала членом нашої родини. Хто знає, як повернеться доля. Можливо, у нас попереду ще не одна цікава робота», – зазначила Катерина Боришкевич.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото надано К. Боришкевич і Т. Сункою

Джерело: uezd.com.ua
2022-08-04 09:00:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин