Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Заборона Вконтакте: як РНБО блокуватиме соцмережу

Українські спеціалісти з кібербезпеки співпрацюють з міжнародними колегами для повномасштабного блокування соціальної мережі ВКонтакте на території України.

– Доступність мобільного додатку ВКонтакте в Україні відбулося не через зняття санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього додатку на території України, – пояснюють в РНБО.

15 вересня 2020 року заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк, коментуючи інформацію щодо поновлення роботи ВКонтакте, наголосив на тому, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни.

Заборона російських соцмереж

Російські соціальні мережі ВКонтакте, Однокласники та пошуковик Яндекс заборонені в Україні з 15 травня 2017 року. У травня 2020-го указом президента України Володимира Зеленського ці санкції були продовжені.

12 вересня російська соцмережа ВКонтакте заявила, що знову доступна в Україні без використання спеціальних програм, на кшталт VPN.

Соцмережа змогла обійти блокування у своєму мобільному додатку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-22 10:11:09