Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заборона на вилов щуки у 2025 році: відповідальність за порушення та суми штрафів

Фото: Depositphotos

Риболовля – це захопливе хобі, яке об’єднує людей різного віку та інтересів. Проте риболовля – це не тільки задоволення, але й відповідальність. Існує низка правил та обмежень, які регулюють рибальство, і їхнє дотримання є обов’язковим для кожного рибалки. Одним із таких обмежень є заборона на вилов щуки в певний період року. 

Факти ICTV дізнавалися, коли діє заборона на вилов щуки в Україні та які штрафи за порушення. 

Заборона на вилов щуки 2025: що відомо 

Згідно з Правилами любительського рибальства, з 15 лютого по всій території України діє заборона на вилов щуки. Цей захід запроваджено для охорони популяції виду під час міграції та нересту, що сприятиме збільшенню його чисельності у водоймах регіону. Діятиме заборона на вилов щуки до 31 березня. 

Для забезпечення виконання цієї заборони управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у м. Києві та Київській області посилює заходи з охорони щуки, контролює дотримання норм під час промислового, любительського та спортивного рибальства, а також зобов’язує випускати у воду особин, що випадково потрапили у вилов. 

Заборона на вилов щуки у 2025 році: який штраф 

Незаконний вилов щуки в період заборони є порушенням природоохоронного законодавства та тягне за собою відповідальність згідно з ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). 

Згідно зі ст. 66 Конституції України, кожен громадянин зобов’язаний не завдавати шкоди природі та відшкодовувати завдані збитки. Також ст. 63 закону України Про тваринний світ передбачає обов’язок громадян, підприємств та організацій компенсувати шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства. 

Який штраф за вилов щуки: 

  • Кабінет міністрів України встановив розміри компенсацій за незаконний вилов водних біоресурсів.  
  • Відповідно до чинних такс, за кожну незаконно виловлену щуку порушник повинен буде сплатити 3 468 гривень. 

Контроль за дотриманням заборони в Києві та області

Державні інспектори Київського рибоохоронного патруля регулярно проводять рейди на водоймах Києва та області, а також у 100-метровій прибережній зоні Київського та Канівського водосховищ у межах Чернігівської та Черкаської областей. Вони перевіряють законність рибальства, контролюють придбання та збут водних біоресурсів на ринках, а також ведуть просвітницьку роботу серед рибалок. 

Перед риболовлею закликаємо ознайомитися з чинними нормативними документами, зокрема: 

  • наказом від 24.10.2024 № 349 щодо меж зимувальних ям у сезон 2024–2025 років; 
  • наказом від 20.11.2024 № 381 щодо заборони вилову річкових раків у період їхньої линьки; 
  • наказом від 22.01.2025 № 18 про посилений контроль у зв’язку з початком нересту щуки. 

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися законодавства та бути відповідальними. 

Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства або незаконного обігу водних біоресурсів, повідомляйте про це на гарячу лінію за номером: (099) 341 73 18. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Київський рибоохоронний патруль

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-21 18:17:00