Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Заборона на продаж алкоголю вночі: у Ніжині виявили перших порушників

Заборона на продаж алкоголю вночі: у Ніжині виявили перших порушників

У Ніжині поліція спіймала на «гарячому» перших порушників заборони на продаж алкоголю у магазинах після 22.00. Про це Високому Валу розповіла начальник сектору моніторингу Ніжинського відділу поліції Інна Музиченко.

За її словами, «табу» на реалізацію алкогольних напоїв у нічний час діє з 2 березня. Продавати «зеленого змія» з 22 до 8 години заборонено рішенням міської ради від 25 лютого.

«Поліція Ніжина звернулася із такою ініціативою до міського голови. Проводили нараду із залученням представників бізнесу. Вони висловили своє рішуче невдоволення. На сесії була довга, бурхлива дискусія, але, зрештою, депутати підтримали рішення абсолютною більшістю», – повідомила Інна Музиченко.

Тепер правоохоронці ретельно перевіряють нічні магазини, яких у місті, до слова, не так і багато. За перші дні дії заборони виявили 2 магазини по вул. Космонавтів та 1 – по вул. Шевченка, де алкоголь відпускали пізньої пори. Минулого тижня поліцейські склали адмінпротокол на продавця крамниці, що реалізував спиртне неповнолітнім.

Матеріали щодо порушників скерували до адмінкомісії при міській раді та податкової. Покарання, яке ці органи можуть накласти: штрафи від 68 до 13600 та 1700 гривень відповідно. Найгірше, що може трапитися – у крамарів (власників бізнесу) не продовжать ліцензію на продаж алкоголю.

Нагадаємо, що у Чернігові подібна заборона діє з 2014-го (пролонгована 2018-го). За перші 3 роки, згідно до статистики, кількість затриманих за розпивання спиртного у громадських місцях зменшилася майже утричі.

У Прилуках «табу» на нічний продаж алкоголю запровадили у червні 2019 року.

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.03.2021