Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заборона лікарям призначати ліки за винагороду від фармкомпаній набуде законних підстав


Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №10293 Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності.

Це ще один крок до приведення українського законодавство до норм Євросоюзу.

За винагороду призначали, що й не треба

Законопроєкт про заборону рекламування медичними працівниками продукції фармкомпаній розроблено Міністерством охорони здоров’я на виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.

Зараз дивляться

Документ забороняє лікарям, фахівцям з реабілітації призначати ліки, медвироби чи допоміжні засоби реабілітації під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів від виробника, а саме:

  • отримання сувенірної та брендованої продукції;
  • премій, бонусів, подарунків;
  • повернення лікарю частини вартості призначеного препарату;
  • участь у конкурсах, лотереях, заходах, які організовуються фармпредставниками в обмін на призначення пацієнтам препаратів конкретної фірми.

Лікарі не матимуть права виписувати ліки на бланках, які містять рекламну інформацію про фармкомпанію.

Крім цього, забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Подібні заборони багато років діють у країнах ЄС та США.

“Препаратів №1” більше не буде

У цей же день Верховна Рада підтримала у другому читанні ще один документ, що стосується галузі охорони здоров’я. Мова йде про законопроєкт № 11172. Він унормовує сферу обігу медичних препаратів.

Відтепер виробник не матиме права наносити на упаковку, наприклад, фразу “препарат №1” чи ще якісь позначки і слова про переваги лікарського засобу. Це суперечить правилам чесної конкуренції та стандартам, які діють у більшості країн світу.

Закон забороняє нанесення на упаковку будь-якої реклами, що сприяє просуванню лікарського засобу, формуванню думки про його винятковість.

У разі порушення цієї вимоги профільне міністерство має повноваження тимчасово призупинити дію реєстраційного посвідчення.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Михайло Радуцький

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-22 10:52:27