Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

За холодної температури живе довше: в ООН заявили про вплив погоди на коронавірус

На поширення коронавірусу впливають погодні умови, проте в першу чергу динаміка розповсюдження вірусу залежить від обмежувальних заходів.

чоловік у масці

Такого висновку дійшли експерти Всесвітньої метеорологічної організації, що є спеціалізованою установою ООН.

За словами експертів, що незважаючи на те, що життєздатність коронавірусу за більш низьких температурах довша, динаміка його поширення пов’язана із запобіжними засобами, а не з метеорологічними чинниками.

 – Лабораторні дослідження вірусу SARS CoV-2, що викликає Covid-19, дозволили отримати дані, що свідчать про те, що вірус довше зберігає життєздатність в холодних, сухих умовах і за низького рівня ультрафіолетового випромінювання. Однак ці дослідження поки не показали, що метеорологічні чинники роблять прямий вплив на темпи передачі вірусу, – сказано в повідомленні.

У ВМО вважають, що підвищення температури в Північній півкулі навесні не повинно служити підставою для ослаблення протиепідемічних заходів щодо боротьби з коронавірусом.

Експерти також відзначили, що на сьогодні немає прямих свідчень впливу забруднення повітря на життєздатність нового коронавірусу.

Джерело: ООН

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-18 07:44:18